Eyfel Kulesi Operasyon Şirketi ziyaretçilerden özür dileyip grevin en kısa zamanda bitmesini beklediğini duyurdu.

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan dünyaca ünlü Eyfel Kulesi çalışanlarının dün başlattığı grev nedeniyle kapılarını ziyarete kapattı.

Eyfel Kulesi İşletme Şirketi (SETE) sosyal medyada yaptığı açıklamada, dün akşam saatlerinde başlayan grevin bugün devam edeceğini bildirerek Eyfel Kulesi’nin ziyaretçilere kapalı kapatıldığını söyledi. Son dönemde bilet satış noktalarında değişikliklere uğrayan Eyfel Kulesi’nde, internet üzerinden satın alınan biletlere öncelik tanınarak asansörlerden biri sadece bu kişilerin kullanımına tahsis edilmişti.

Eyfel Kulesi’nde CGT Sendika Temsilcisi Denis Vavassori, “Eyfel Kulesi’ni ziyaret etmek için iki sıra var. Biri biletlerini önceden almış olanlar için diğeri ise biletlerini burada alanlar için. Biri neredeyse boş olduğu halde ziyaretçiler diğer sırada 3 saat beklemek zorunda. Kuyruğu ikiye bölüp bekleme sırasını azaltabiliriz” ifadelerini kullandı.

Çalışanlar ise önceden satılan ve saati belirlenmiş biletlere sahip ziyaretçilerin aşırı yoğunluğu nedeniyle greve gitme kararı aldı. Çalışanlar aşırı yığılmaların ziyaretçiler ve görevliler arasında gerginliklere yol açtığını bildirdi.

Eyfel Kulesi Operasyon Şirketi ziyaretçilerden özür dileyip grevin en kısa zamanda bitmesini beklediğini duyurdu.

Kaynak: Artı Gerçek

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…