Diyarbakır yolunda aracı terk edilmiş halde bulunan Kamil Açar iki gün sonra evine dönmüştü.

HDP üyesi iş insanı Kamil Açar, Nevşehir’den Diyarbakır’daki evine dönerken kayıplara karışmıştı. Aracı terk edilmiş halde bulunan Açar’ın silahlı ve maskeli kişilerce kaçırıldığı ileri sürülmüştü. İki gün sonra evine dönen Açar’ın ifadesine başvurulmuştu.

Açar’ın avukatları bugün yazılı açıklama yaparak müvekillerinin kaçırıldığı iddialarını doğruladı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Müvekkilimiz Kamil Açar bir iş görüşmesi için gittiği Nevşehir’den Diyarbakır’a evine dönerken 18 Temmuz 2018 tarihinde yaklaşık olarak saat 20.30 sıralarında Pirinçlik civarında aracının önü kimliği belirsiz uzun namlulu silahlı kişilerce kesilerek alıkonulmuştur. Arabasından indirilir indirilmez elleri arkadan plastik kelepçe ile bağlanıp, gözleri ve yüzü geniş bir bezle kapatılıp zorla bir araca bindirilip kaçırılmıştır.

Daha sonra neresi olduğu belirsiz bir yere götürülerek, 20 Temmuz günü akşam saatlerine kadar kapalı bir yerde tutulmuştur. 20 Temmuz akşam saatlerinde Diyarbakır şehir merkezine yakın bir tarlada serbest bırakılmış ve buradan anayola çıkıp bulduğu bir taksiye binmiştir. Taksicinin telefonu ile ailesini arayıp eve doğru gelmekte olduğunu bildirmiş ve saat 21.30 sıralarında evine ulaşmıştır. Evine ulaştıktan kısa bir süre sonra adli işlemler için emniyete götürülmüş, ifade işlemlerinin bitmesinin ardından bu sabah itibariyle evine dönmüştür. Bütün kamuoyuna gösterilmiş olan duyarlılık için Kamil Açar ve ailesi adına teşekkür ediyoruz.

Kaynak: Artı Gerçek

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…