İstanbul Etiler’deki Nusret et lokantasında alevle ‘şov’ yapıldığı sırada biri ağır beş kişi yaralandı.

DHA’nın haberine göre dün akşam saat 21.30 sıralarında restoranın bar kısmındaki masada iki çalışan alev şova başladı. Ancak masanın üzerindeki alevler bir anda etrafa sıçradı. Bu sırada bir çalışan, elindeki bidondan alevlerin üzerine bir sıvı döktü. Alevler daha da büyüdü.

Turistin kıyafeti tutuştu

Alevler bar kısmında eşi Viktor Hajicek’le birlikte bulunan Çek Cumhuriyeti vatandaşı kadın turist Krisryna Tresnakova’nın kıyafetini tutuşturdu.

Bir anda alevler içinde kalan kadına eşi ve çevredekiler müdahale etti ancak turist kadının vücudunda yanıklar oluştu.

Tresnakova’nın Hong Kong merkezli bir şirkette üst düzey yönetici eşi Viktor Hajıcek, eşiyle birlikte balayı için İstanbul’da bulunan İngiliz bankacı Alexandros Severıs ve Umman vatandaşı Mohammed Khamıs Salim de çeşitli yerlerinden yandı.

Tüm yaralılar Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavilerinin ardından taburcu edilen üç turist, polise verdikleri ifadelerinde restoran sahibi ve çalışanlarından şikayetçi oldu.

İki çalışan da yaralı

Alev şovu yapan bar sorumlusu Serdal C. ve bar çalışanı Mehmet Yasin Ü.’nün de vücutlarında yanıklar oluştu. Şüpheli olarak ifadeleri alınan iki çalışanın hastanede tedavi gördüğü ve sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

https://twitter.com/Haberler/status/1045657636065161217

Kaynak: Diken, DHA

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…