Grup konuşmasında 14 Mayıs’ı işaret eden Erdoğan, “10 Mart’ta Cumhurbaşkanı olarak yetkimizi kullanacağız” ifadelerini kullandı.

Daha önce seçim tarihi için grup konuşmasında 14 Mayıs’ı işaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa’da gençlerle buluşmasında tarih verdi.

Cumhurbaşkanlığı yetkisini kullanacağını söyleyen Erdoğan konuşmasında, “Ondan sonra 60 gün süre var. O süreyi de kim değerlendirecek? Yüksek Seçim Kurulu ama biz kararımızı inşallah Mart ayının 10’unda açıklayacağız” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında bunun erken seçim olmadığını, seçimi öne almak olduğunun altını çizen Erdoğan, “Cumhur İttifakı olarak da Devlet Bey’le bu görüşmelerimizi yaparak dedik ki ‘Zaman kaybına tahammül yok. Bunun için öyle incelemeler yaptık ki herkesin yaz tatiliyle ilgili durumlarını tutun, Karadeniz’de çay, fındık vesaire bütün bunların gidişlerini tutun bütün değerlendirmeleri yaparak herhangi bir sıkıntıya, KPSS vesaire… Bütün bu ayrıntıları masaya yatırdık ve adımı da buna göre atalım dedik. Hele hele öğrencilerimizin durumları bizim için çok önemli” dedi.

Erdoğan, grup konuşmasında, seçim tarihi olarak 14 Mayıs’ı işaret etmiş ve şöyle konuşmuştu:

“Rahmetli Menderes, 14 Mayıs 1950’de, ‘Yeter, söz milletindir’ diyerek milletin gönlüne girmiş ve sandıktan ezici bir zaferle çıkmıştı. Biz de ‘Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ diyerek, özgürlük ve refah özlemi içindeki milletimizin büyük desteği ile hükümete gelmiştik. Şimdi de ‘Yeter, söz de karar da gelecek de milletindir’ diyerek 2023’te milletimizin desteğine talibiz… Milletimiz, 73 yıl sonra bir kez daha aynı gün, ‘Altılı Masa’ diyerek karşımıza çıkan bu darbe şakşakçılarına, kifayetsiz muhterislere, bu müstemleke heveslilerine ‘yeter’ diyecektir.”

Kaynak: + GERÇEK

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…