Erdoğan’dan bu ay içinde Fırat’ın Doğusuna operasyon mesajı

Erdoğan, “Ağustos , tarihimizde zaferler ayı olarak geçer. En son Fırat Kalkanı Harekatı’nı da bir Ağustos günü başlattık. İnşallah bu ağustosta da tarihimizin zaferler halkasına bir yenisini daha ekleyeceğiz” dedi.

umhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bayramların tatil ve ticaret aracı olarak düşünülmemesi gerektiğini söyleyen Erdoğan,
Ağustos ayı içinde Türkiye’nin Suriye topraklarında Fırat’ın doğusuna gireceği mesajını verdi.

Erdoğan’ın sözleri özetle şöyle:

“Allah’a inanmayan nesiller felaketimiz”

“Bayramlarımızı, dinimizdeki hayati konumundan uzaklaştırıp sadece bir tatil, sadece bir ticaret, sadece bir tedarik aracı haline dönüştürmekten kaçınmalıyız.

“Hazreti İbrahim’den beri süren bu kutlu ibadeti, evlatlarımıza da dipdiri bir şekilde aktarmakla mükellefiz.
“Allah’a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine, ahirete, kadere ve kazaya inanmayan, kelime-i şehadeti, namazı, zekatı, orucu, haccı bilmeyen, medeniyetinden, tarihinden, kültüründen, ecdadından habersiz nesiller bizim felaketimizdir.

“İşte bunun için evde, okulda, hayatın her alanında çocuklarımızın gönüllerine ve zihinlerine değerlerimizi nakşetmeliyiz.

“Bu ağustosta da yeni zafer…”

Ağustos ayı, bizim tarihimizde zaferler ayı olarak geçer. Yaklaşık iki hafta sonra idrak edeceğimiz Malazgirt Zaferi’nden Mercidabık Seferi’ne, İstiklal Harbimizin zirvesi olan 30 Ağustos zaferinden Kıbrıs çıkarmasına kadar pek çok dönüm noktasını bu ay içinde yaşadık.

“Son olarak Suriye sınırlarımız boyunca kurulmaya çalışılan terör koridoruna ilk vurduğumuz darbe olan Fırat Kalkanı Harekatı’nı da yine bir Ağustos günü başlattık.

“İnşallah bu ağustosta da tarihimizin zaferler halkasına bir yenisini daha ekleyeceğiz.”

Kaynak: Bianet

İlginizi çekebilir