Erdoğan’a Kadıköy cevabı: Türkiye neyse Kadıköy de odur

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Türkiye yansa da şaha kalksa da bunların umurlarında değildir. Buralardaki seçmen profili Türkiye pastasının kaymağını yiyen kesimden oluşuyor’ demişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün CHP’li belediyeleri ve seçmenleri itham ederek, “Çankaya, Beşiktaş, Kadıköy, Şişli gibi yerlerdeki seçim sonuçlarına bakın hiçbirinin ülke gerçekleriyle ilgisi olmadığını görürsünüz. Türkiye yansa da şaha kalksa da bunların umurlarında değildir. Buralardaki seçmen profili Türkiye pastasının kaymağını yiyen kesimden oluşuyor.” demişti.

Bu sözlere Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu cevap verdi.

Nuhoğlu Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Kadıköy’de yaşayan insanlar 80 milyon insanımızın yansımasıdır” dedi.

Nuhoğlu’nun cevapları şöyle:

“Kadıköy’de yaşayan insanlar 80 milyon insanımızın yansımasıdır. Türkiye neyse, Kadıköy de odur. Bizler yurttaşlarımızı ve ülkemizi seviyoruz. Mutluluğumuzun kaynağı çalışkanlığımızdır. Mutluluk bütünleyicidir.

Herkesin ihtiyaçlarına yönelik projeleri Kadıköylülerle beraber yaptık ve ilçemiz İnsani Gelişme Endeksi’nde en üstlerde yer aldı. Bu tüm Türkiye’de olabilir. Mutlu insanlar, mutlu hikayeleri; mutlu hikayeler mutlu şehirleri ve mutlu ülkeleri yaratır.

Tüm yurttaşlarımızın ortak bilinçle hareket ederek, değerlerimizi geleceğe güçlü bir şekilde taşıyacağına inanıyoruz.”

Erdoğan, “Çankaya, Beşiktaş, Kadıköy, Şişli gibi yerlerdeki seçim sonuçlarına bakın hiçbirinin ülke gerçekleriyle ilgisi olmadığını görürsünüz. Türkiye yansa da şaha kalksa da bunların umurlarında değildir. Buralardaki seçmen profili Türkiye pastasının kaymağını yiyen kesimden oluşuyor. Bu ilçelerde yaşayan sağduyulu vatandaşlarımız bilir ki bu ilçeler bugünkü seviyesine, belediyelerin değil büyükşehir belediyesinin ve hükümetin yatırımları sayesinde gelmiştir” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Artı Gerçek

 

İlginizi çekebilir