AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde AKP’liler ile esnaflar arasında yaşanan kanlı kavgaya ilişkin yeni bir açıklama yaptı. İlk olarak esnafları PKK’li olmakla suçlayan Erdoğan dün saldırıda yaşamını yitiren herkes için rahmet dilemişti.

“Suruç’taki adımın bedelini ödeyeceksiniz”

Erdoğan, Suruç olayları için de değerlendirmelerde bulundu. İlk olarak esnafları PKK’li olmakla suçlayan Erdoğan, dün ağız değiştirerek saldırıda yaşamını yitiren tüm taraflar için rahmet dilemişti. Bugünkü açıklamasında Suruç olaylarını PKK’nin başlattığını iddia eden Erdoğan, “Bedelini ödeyeceksiniz” dedi ve şu ifadeleri kullandı:

Bu HDP var ya ne yapıyor. Güneydoğu’da şu anda bizim partimizin ilçe başkanlarını il başkanlarını tehdide başladılar. Telefonla tehdit ediyorlar. Ulan terbiyesiz sıkıysa gelin şehir merkezine. Telefonla niye yapıyorsunuz bu tehditleri? Sıkıysa gel.

Öyle Kandil’in tepesinde durmakla olmaz. Artık bunlar geçmişte kaldı. Suruç’ta bir adım attınız. Bu adımın bedelin çok daha ağır ödeyeceksiniz. O PKK’nın paçavrasını elinde tutan katil içeride. Ama şunu açık söyleyeyim bizim PKK’yla mücadelemiz çok daha kararlı olacak.

FETÖ ile de mücadelemiz çok daha kararlı gidecek. Sorun bakalım Bay Muharrem’e, Bay Kemal’e ‘Sizin terörle mücadele konusunda bir ifadeniz oldu mu, bir açıklamanız oldu mu, FETÖ ile mücadelede bir açıklamanız oldu mu?’ Yok. Niye? Beraberler onun için.

Erdoğan Suruç’ta ağız değiştirdi

Suruç ilçesinde meydana gelen kanlı kavgada, esnafları PKK’li olmakla suçlayan Erdoğan, Şanlıurfa mitinginde yaptığı konuşmada ağız değiştirmişti. Hayatını kaybedenlerin tümüne rahmet dileyen Erdoğan şu ifadeleri kullanmıştı: Geçtiğimiz günlerde Suruç’ta yaşanan elim hadisede hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Milletvekilimize ve ölenlerin yakınlarına başsağlığı diliyorum. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Hadise güvenlik güçlerimiz ve savcılığımız tarafından ayrıca soruşturuluyor. Her şey ortaya çıkartılacak ve suçlular adalet önünde hesap verecektir.

Kaynak: Cumhuriyet

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…