Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Medya Oscarları Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada, medyaya karşı çok büyük mücadeleler verdiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Medya Oscarları Ödül Töreni’nde konuştu.

Büyükşehir Belediye başkanlığı döneminden beri medyanın kendilerini linç etmeye çalıştığını belirten Erdoğan, medyaya karşı da çok büyük mücadeleler verdiklerini ifade etti. Erdoğan hükümete yakın medya tekelini, “Kusura bakmayın, eskisine göre daha saygılı bir medyamız olduğunu düşünüyorum” sözleriyle övdü.

Cumuhrbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın ‘Medya Oscarları Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmanın satırbaşları şöyle:

MEDYADAN BAŞLAYIP HAYATIMIZIN HER ALANINI MEDENİYETİMİZE UYGUN HALE GETİRİYORUZ’

“Görevimiz gereğince ayak basmadık ülke bırakmadık. Gittiğimiz yerlerde aynı kıyafetle donatılan insanlar, aynı mimariler görüyoruz. Türkiye’nin de bu tek düzeliğin dışında olmadığını üzüntü ile söylemek isterim. AK Parti olarak medeniyetimize uygun mimari üretmeye çalıştığımızın en yakın şahidisiniz. Medyadan başlayıp hayatımızın her alanına kadar gelen bu olayın ekonomik, siyasal ve sosyal olarak çok boyutu olduğunu biliyoruz. Ülke olarak güçlüyseniz kendinizi koruyabilirsiniz. Böyle değilseniz dünyadan kendinizi tecrit edeceksiniz. Bu kalmadı, tabi olursunuz. Biz küresel düzene ne tabi olduk, ne de tecrit olduk. Ülkemizi geliştirdik, ayakları üzerinde durur hale getirmeye çalıştık. 81 milyon vatandaşımızın her birinin pay alabilmesine gayret ettik. Herkesin karşısında milletimizle dimdik durduk. Yerli ve milli vurgusu yaptık, yapmaya devam ediyoruz. 15 Temmuz kararlılığımızın en net örneğidir.

‘ESKİSİNE GÖRE DAHA SAYGILI BİR MEDYAMIZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM’

Büyükşehir Belediye başkanlığımızdan bu yana bizi en çok linç etmeye çalışan kusura bakmayın medya geliyordu. Medyaya karşı da çok büyük mücadeleler verdik. Biz köşelerini kurşun gibi kullanan kalemşörlerle çarpışa çarpışa bugüne geldik. Bizim için atılan muhtar bile olamaz manşetlerini unutmadık. Milleti hakir gören zihniyet yıllarca medyada baş tacı edildi. Millete göbeğini kaşıyan, bidon kafalı diyenler hep medya değil miydi? Kusura bakmayın. Eskisine göre hakikate daha saygılı bir medyamız olduğunu düşünüyorum.

‘TÜRKİYE’NİN ALTERNATİFSİZ OLMADIĞINI HERKES GÖRECEK

Şimdi ekonomi üzerinden bizi sıkıştırmaya çalışıyorlar. Yapısal sorunlarımız elbette mevcuttur. Bunu çözmek için çalışıyoruz. Bunların hiçbiri son yaşananlara açıklama olamaz. İnşallah biz bu dalgayı da atlatacağız. İhtiyaç duyulan tedbirleri alıyoruz. Kaynaklarımız seferber edilmiştir. Yurtdışındaki dostlarımız da çok ciddi kaynaklarla destek vermeye başladılar. Türkiye’nin alternatifsiz olmadığını herkes görecek.”

Kaynak: Artı Gerçek

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…