Erdoğan’ın sigara markası olduğundan haberi var mı? Sigara düşmanı Erdoğan bunun karşılığında para aldı mı?

Ahmet NESİN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en bilinen yanlarından birisi sigaraya olan düşmanlığı. Yakınında sigara içen kimi görse sigarayı bırakması için ciddi uyarılar yapıyor ve hatta cebindeki pakete kadar el koyuyor.

Hatta bir gezisinde kendisinden bağımsız bir yerde, balkonda otururken sigara içen birisine tavır da koydu; sorun cumhurbaşkanı karşısında sigara içmekti. Oysa balkonda sigara içen kişinin kendisiyle bir bağlantısı yoktu ama Erdoğan sigara düşmanıydı.

Geçen gün sigara almak için Köln’de bir dükkana girdim. Tam parayı ödeyecekken bir fotoğraf dikkatimi çekti, Erdoğan’a benziyor ama olanaksız diye de düşünüyorum.

Çünkü fotoğraf elektronik sigaranın sıvı maddesinin olduğu plastik şişeye yapıştırılmış. Elime aldım, daha da yakından baktım, yanılmamışım, gerçekten Türkiye cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan foto ve reklamlı sigara tüpü satılıyor.

Doğal olarak telefon açıp da Recep Tayyip Erdoğan’a sorup doğrulatacak olanağım yok, ben de fotoğrafını çekip haber yaptım. Şimdi yanıtını bekleyeceğim, Erdoğan’ın bu olaydan haberi var mı, varsa reklam adına kaç para aldı, yoksa herhangi bir girişimde bulunacak mı, ne de olsa bu kadar muhalefet yapıp, sonra da RTE içmek zor olacak.

Kaynak: Artı Gerçek

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…