DSG: IŞİD işgalinin bittiğini yakında müjdeleyeceğiz

Derazor’da açıklama yapan Demokratik Suriye Güçleri Komutanlarından Çiya Fırat, son DAİŞ üyelerini 600-700 metrekarelik bir alana sıkıştırdıklarını ve çok yakın zamanda işgal alanlarının temizlendiği müjdesini dünyaya duyuracaklarını söyledi.

Demokratik Suriye Güçleri’nce (DSG) yürütülen Cizre Fırtınası Hamlesi’nin son aşamasına ilişkin Derazor’daki Heqil Omer merkezinde basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Komutanlarından Çiya Fırat, son IŞİD üyelerini Yukarı Baxoz bölgesinde çember altına aldıklarını belirtti. IŞİD üyelerinin yalnızca 600-700 metrekarelik bir alanda kaldığını söyleyen Fırat, “Güçlerimizin alanda ağır ilerleyişinin sebebi çetelerin sivilleri kalkan olarak kullanması. Sivillerin can güvenliği için ağır bir şekilde ilerliyoruz” dedi. DSG Komutanı, yakın bir zamanda IŞİD’in işgal alanlarının bittiğine dair müjdeli haberi tüm dünyaya duyuracaklarını da söyledi. Fırat, IŞİD’in hücre yapılarının bitirilmesine dair çalışmalarının ise devam edeceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Yeni Yaşam

İlginizi çekebilir