Demokrasi mücadelesinde toplumsal dinamikleri bir araya getirmeye, toplumsal olanı siyasallaştıracak, siyaseti de yerelleştirip, toplumsallaştıracak en geniş mücadele birliklerini oluşturma çabaları devam ediyor.

Çok sayıda sol-sosyalist-demokrat siyasi parti, sendika, demokratik kitle örgütü,  dernekler ve bağımsız yurttaşların çağrıcısı olduğu ‘Demokrasi Çağrı Grubu’ tüm Türkiye’de “Şimdi Yerellerde Buluşuyor, Demokraside Ortaklaşıyoruz” şiarıyla yola çıkıyor.

Denizli, İzmir, Aydın, Muğla, Antalya, Balıkesir, Çanakkale, İstanbul, Bursa, Kocaeli, Tekirdağ, Adana, Mersin, Antep, Hatay, Ankara, Konya, Van, Mardin, Diyarbakır, Karadeniz’de 2-3 ilde ve mümkün olan ilçelerde Yerel Demokrasi Buluşmaları başlıklı toplantılar düzenleniyor.

Denizli Demokrasi Buluşması

Denizli Demokrasi buluşması için toplumsal muhalefet oldukça geniş katılımla bir araya gelerek ‘Denizli Demokrasi Çağrı Grubu’nu oluşturdu.

Denizli Demokrasi Çağrı Grubu 22 Kasım tarihinde (perşembe günü) Denizli halkı ile buluşuyor. Demokrasi Buluşması ‘nasıl bir kentte yaşamak istiyoruz ?’ sorusuna yanıt aranacak Forum düzenliyor. Etkin eski TMMOB binasında saat 18.30’da başlıyor.

Demokrasi Çağrı Grubu neleri hedefliyor

İl ve ilçelerde her çağrı grubunun kendi yerelindeki sorunları ve çözüm yollarını içerecek “Kent Sözleşmesi” oluşturması hedefleniyor. Yerel sorunlar üzerinden en geniş demokrasi güçlerinin birlikteliğini oluşturmak hedeftir. Doğrudan demokrasi anlayışıyla, kendime de, kentime de sahip çıkıyorum diyen vicdan sahibi herkesin çağrısını yaptığı veya çağrıldığı en geniş buluşmalar yapmayı önüne koyuyor.

Demokrasi Çağrı Grubu ve yerellerde düzenlediği ‘Demokrasi Buluşmaları’ Mart 2019’da yapılacak yerel seçimleri de dikkate alan ama demokrasi, adalet, özgürlük, emek ve barış mücadelesini büyütecek ve demokratik bir toplum kurmanın da bir adımı ele alınıyor.

demokrasi çağrı grubu yerel demokrasi buluşmaları bildirisi

 

 

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…