1 Eylül Dünya Barış Günü, ülkenin birçok yerinde olduğu gibi Denizli’de de çeşitli sendika ve sivil toplum örgütleri ile duyarlı vatandaşların katılımıyla Candoğan Parkı önünde kutlandı.

Grup adına açıklama yapan Eğitim Sen Denizli Şube Başkanı Mehmet Dede; “Tüm savaşlar iç savaştır, çünkü tüm insanlar kardeştir.” dedi. 1 Eylül Dünya Barış Günü’nün tarihine değindikten sonra AKP’nin politikalarını eleştiren Dede; “Başta yanı başımızdaki Ortadoğu olmak üzere tüm dünyada silahlar konuştukça bütün insanlık ağır bedeller ödüyor. Çünkü onlar savaştan, savaş ortamının sunduğu sömürüden besleniyorlar. Kendilerine bağladıkları kukla yönetimleri ‘vekalet savaşları’ adı altında maşa olarak kullanırken kardeşi kardeşe kırdırıyor, sınırları yeniden çiziyorlar. Hiç yüzleri kızarmadan binlerce sivilin yaşamına mal olan askeri operasyonlarına bile ‘Barış Harekatı’ adını veriyorlar.” dedi. Savaşı zenginlerin çıkardığını ve bedelini yoksulların ödediğinin altını çizen Dede; “Yıkımın faturası hep aynı adrese; çocuklarını savaşa kurban veren, savaş ortamında üzerlerindeki sömürü katlanarak artırılan yoksullara, emekçi sınıflara kesiliyor.” diye konuştu.

Eğitim İş Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan da 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü kutlayarak “Savaşın, terörün, şiddetin olamadığı bir dünya diliyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: Denizli Haber

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…