Özgür Denizli

Denizli’de HDP stand çoşkusu

HDP seçim standını pazar günü Candoğan’da açtı.

Stand açılışı halay ve zılgıtlarla yapıldı. Candoğan’da büyük coşku vardı. HDP’liler, sonrasında bildiri dağıtmaya başladılar. Açılış uzun süre halaylarla devam etti.

HDP’lilere ”neden HDP” diye sorduk;

Cevahir Kayar (Denizli HDP eş başkanı): Merhaba, sistem partilerine baktığımızda kadın sorunlarına yaklaşımları ve kadın temsiliyetlerinin olmaması ve HDP ‘nin eşit temsiliyetinin olması HDP demem için başlıca nedenlerden biridir.

Fatma Tabak (İşçi): Dört neden sayabilirim. 1- Halkların kardeşliği ve barış için. 2- Emek sömürüsünün son bulması için. 3- Kadınların özgürlüğü için. 4-Savaşın değil barışın kutsandığı bir ülke ve toplum için HDP’ye oy vereceğim.

Samet Akkuş (Öğrenci): Daha özgürlükçü daha demokratik bir toplum için tek seçenek HDP’dir. Üniversite öğrencisiyim eşit parasız bilimsel ve anadilinde eğitim talebine kulak veren tek parti olduğu için HDP’ ye oy vereceğim. Öğrenciyim, aynı zamanda asgari ücret ile çalışan bir işçiyim. Türkiye’de öğrenci olmak inşaatta çalışırken ölmektir. Bu karanlıkları aydınlatacak tek partinin HDP olduğuna inandığım için HDP.

Exit mobile version