Özgür Denizli

Denizli’de gergin anlar: İYİ Parti, CHP ve HDP standlarına saldırı girişimi

Sabahtan AKP’lilerle İYİ parti arasında gerilim ile tansiyon yükselmeye başladı.

(bu video Ayna Haber’den alıntılanmıştır)

Bayramyeri Meydanı’nda stant kuran partiler arasında gerginlik bugün de tırmandı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin AKP stantına gelmesi ve araçlardaki seçim müziklerinin sesinin yükseltilemsine  İYİ Parti’de müzikleri yükselterek karşılık vermek istedi. Bunun üzerine gerilim arttı, İYİ Parti ve AKP’liler sloganlar atmaya başladılar. Kısa süre sonra güvenlik güçleri müdahalesi ile olayı yatıştırıldı.

Olay üzerine partiler stant kaldırma kararı aldılar.  CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba çıkan olayları haber aldıktan sonra hemen Bayramyeri Meydanı’na geldi. 3 partinin kendi aralarında stant kaldırma kararını öğrenen Akbaba,” bizim standımız ve ekibimiz hiçbir olaya karışmadı, saat 17:00’a kadar stant açmak yasal hakkımız ve standımızı kaldırmayacağız” demesi üzerine diğer partilerin stantları kaldırılırken CHP seçim çalışmalarına devam etti.

Öğle saatlerinde bu sefer gerilim adresi Candogan parkı idi. İYİ parti ve AKP arasında sözlü tartışmalar yaşandı. Bunun üzerine Candogan parkı ve Çınar bölgesi çevik kuvvet polisleri ile doldu.

Saat 17:00 civarı AKP’li kitle Çınar’da yürüyüşe geçti. Yanyana bulunan HDP ve CHP standları yanından  AKP’nin geçişi sırasında gerilim yaşandı. Ve karşılıklı sloganlar atıldı. AKP’li kitle geri döndüğünde tekrar sloganlar ve tansiyon tekrar yükseldi. HDP standının yanından geçerken AKP’li kitle, HDP ve CHP’lilere saldırmaya çalıştı. HDP ve CHP’li kitle buna sloganlarla karşılık verdi.

(Bu fotoğraf Ayna Haber’den alıntılanmıştır)

 

 

Exit mobile version