2018: YENİ KOLONİ YENİ SANATÇILAR

2018 yılı 8. Kömürcüoğlu Uluslararası Taş Heykel Kolonisi, 21 Mayıs – 21 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Sanatçılar:

Bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan heykel kolonimiz için 42 ülkeden 112’si erkek, 37’si kadın olmak üzere 139 sanatçı toplam 221 proje ile başvuruda bulundu. Koloni jürisinin yapmış olduğu detaylı değerlendirmeler sonucunda koloniye 5 farklı ülkeden 4 erkek ve 2 kadın heykeltıraş katılacaktır.

Agnessa Petrova              Mermer       Flourishing                 Bulgaristan

Juan Carlos Bejenaro        Traverten     Sit, fly and imagine      Arjantin

Kamen Tanev                   Mermer        Links                          Bulgaristan

Qian Shiua                       Mermer         White Horse                 Çin

Wu ming Sheng               Traverten     Unlimitedimagination    Tayvan

Olena Dodatko                Traverten      Scissors                        Ukrayna

KOLONİ ETKİNLİKLERİ:

“Koloni, Kurslar, Gezi, Katalog, Fotoğraf, Sergi”

  • Farklı ülkelerden heykel sanatçılarının katılımıyla Heykel Kolonisi düzenlenmiştir.

  • “Ege Taş Heykel Akademisi” adıyla Türkiye ve Dünyanın farklı ülkelerinden katılan kursiyerler için taş heykel kursları düzenlenmektedir.

  • Her koloni ve heykel kursu süresinde 3’er adet kültür gezisi düzenlenmiş, gezilerde bölge arkeolojisi ve sanat tarihini sergileyen antik yerleşim kentleri ile turizm merkezlerini tanıtıcı faaliyetler gerçekleştirilmiştir.

  • Koloni ve heykel kursları için alanında uzman isimlerin yazılarının da yer aldığı katalog her yıl iki dilde (Türkçe – İngilizce) hazırlanmış ve bu kataloglar, başta üniversitelerimiz ve heykel sanatçılarımız olmak üzere heykel sanatıyla ilgilenenlere ulaştırılmıştır.

  • Koloni ve heykel kursları süresinde video çalışmaları yapılmış, heykeltıraşların görüş, birikim ve deneyimlerini aktardıkları bir kitapçık ile birlikte, kataloglarda olduğu gibi dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

  • Koloniler ve kurslarda üretilen heykeller ve proje faaliyetlerini içeren resim ve fotoğraflar, yıl sonlarında Denizli şehir merkezinde ve uygun alanlarda sergilenerek gösterime sunulmuştur.

Kaynak: heykelkolonisi.com

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…