Denizli Barosu tarafından, 24 Haziran da gerçekleştirilecek seçimler dolayısı ile “seçim hukuku ve güvenliği merkezi” oluşturuldu.

Denizli Barosu’ndan yapılan yazılı açıklamada, merkezin amacının seçimlerin özgür, adil ve demokratik biçimde gerçekleştirilmesine destek vermek olduğu kaydedildi. Açıklamada, “Avukatlık Kanunu’nun 76. Maddesi ile hukukun üstünlüğünü savunmak ve korumak, bu yönde demokratik çalışmalarda bulunmak, baroların görevi olarak kanunla tanınmış bir ödevdir. Denizli Barosu, kanundan kaynaklanan bu yetkimiz çerçevesinde ilimizde de seçimlerin huzur içinde şaibesiz ve güvenilir biçimde gerçekleşmesi, seçmenlerimizin sandıkta oylarının kullanmaları sırasında yaşanabilecek her türlü olumsuzlukların giderilmesi bakımından anında müdahale edebilmek amacıyla seçim hukuku ve güvenliği merkezi ile yurttaşlarımızın yanında olmaya karar vermiştir.

Baromuz yönetim kurulu üyelerimizin tamamı bu kurul üyesi olarak görevlendirilmiştir. Seçimle ilgili yaşanabilecek olumsuzluklara karşı anında müdahale edebilmek ve vatandaşlarımızdan gelecek her türlü ihbar ve şikayetin raporlandırılması ve değerlendirilmesi ve gereğinin yapılması amacıyla bir iletişim hattı tesis edilmiştir. Bu iletişim hattımızdan, başta sandık kurulları ve görevlileri olmak üzere tüm vatandaşlarımız karşılaştığı sorunun çözümü için bağlantı kurabilecektir. 24 Haziran 2018 tarihinde, 24 saat açık olacak bu iletişim hattında seçmenlerimizin soruları da yanıtlanacaktır. 0 505 923 77 76 numaralı telefon hattından tüm yurttaşlarımız Denizli Barosu’na ulaşabilecektir” ifadelerine yer verildi.

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…