Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen 2. Denizli Onur Haftası etkinliklerine Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesinden nefret söylemi yağdı.

AGD Denizli Şubesi tanıtım ve medya komisyonu başkanı Ekrem ÇETİN ‘’Hastalığa kapılmış sapkınlar’’ ifadesini kullanarak Denizli de gerçekleşen Onur Haftası etkinliklerini hedef gösterdi.

mihraphaber. com ‘un yayınladığı haber LGBTİ+’lara karşı uygulanan dinsel klişelerden tutun da LGBTİ+ birey olmanın hastalık olduğuna, tedavi edilmesi gerektiğine ve bu sözde tedavi yöntemlerine kadar uzanan bilime dayanmayan tamamen dini safsatalarla doludur.

Bilimsel olarak hiçbir dayanağı olmayan bu haber metni ile bir kez daha homofobinin ve transfobinin din yoluyla topluma işlenmesine tanık olduk.

Etkinlikleri düzenleyen Denizli LGBTİ+ ve Aileleri Grubu:

‘’Ne yanlışız, ne de yalnız. Yandaş basın yayın organlarıyla karalamaya çalışsanız da, bizleri şiddet unsuru haline getirip toplum dışına itmeye çalışsanız da BURADAYIZ. VARDIK, VARIZ, VAR OLACAĞIZ ve ‘’ONURLU’’ hak mücadelemize daha da büyüyerek devam edeceğiz.’’ açıklamasını yaparak. Bu tarz saldırılara boyun eğmeyeceklerini vurguladılar.

AGD Denizli Şubesinin hedef göstermesi sözde kalırken, 2. DENİZLİ ONUR HAFTASI etkinlikleri sorunsuz bir şekilde gerçekleşti.

https://www.mihraphaber.com/agdden-ahlaksiz-etkinliklere-tepki-85316h.htm

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…