HDP’nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, 6 Haziran Çarşamba günü sosyal medya üzerinden bir basın toplantısı düzenleyecek. Demirtaş, Çarşamba gecesi sorulan soruları 8 Haziran Cuma günü sosyal medya üzerinden cevaplayacak.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, sosyal medya üzerinden basın toplantısı düzenleyecek.

6 Haziran Çarşamba saat 23:00’e kadar Twitter, Instagram ve Facebook’ta Kürtçe, Türkçe ve İngilizce olmak üzere üç etiketle yazılan sorular derlenerek kendisine iletilecek.

Soru sormak isteyenler #DemirtaşaSoruyorum, #AskDemirtas veya #JiDemirtaşDipirsim etiketlerini kullanarak sorularını yazabilecek.

Demirtaş 4 Kasım 2016’dan beri Edirne Cezaevi’nde tutuklu.

Cevaplar Facebook, Instagram ve Twitter’da

Türkiye ve dünya medyasından gazetecilerin Facebook ve Instagram üzerinden gelenle sorularına Demirtaş’ın cevapları Selahattin Demirtaş Facebook sayfası ve Instagram hesabından 8 Haziran Cuma, gün içinde paylaşılacak.

Twitter üzerinden alınacak sorulara gelen cevaplar ise, yine aynı gün Demirtaş’ın kendi Twitter hesabından paylaşılacak.

Sorular videolu da olabilir

Sorular video çekerek de paylaşabilecek. Video sorular, ekran görüntüleri alınarak ve sorular yazılı hale getirilerek kendisine iletilecek.

Kaynak: Siyasihaber
  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…