Selahattin Demirtaş kendisine verilen hapis cezasına gerekçe olan konuşmaları yayınladı.

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 2013 yılı Newroz’unda yaptığı konuşmalar nedeniyle 4 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Demirtaş sosyal medya hesabından kendisine hapis cezası verilmesine gerekçe gösterilen konuşmaların polis tutanağını yayınladı. Mahkeme kararını da yayınlayan Demirtaş, “Yargı hiçbir zaman adil olmadı, evrensel hukuka uygun kararlar vermedi. Ama hiçbir kararda, bu kadar açık bir şekilde yasa dışı ve intikamcı da olmadı” diye yazdı.

Demirtaş’ın paylaşımları şöyle:

Selahattin Demirtaş
@hdpdemirtas
1- Yargı hiçbir zaman adil olmadı, evrensel hukuka uygun kararlar vermedi. Ama hiçbir kararda, bu kadar açık bir şekilde yasa dışı ve intikamcı da olmadı. Bize hapis cezası verilmesi kararına gerekçe yapılan konuşmalarımızın polis tutanağını hatırlatmak istiyorum:

Selahattin Demirtaş
@hdpdemirtas
2- Buyurun bu da, mahkemenin hukuk adına utanç verici kararının gerekçesi. Ama hukuk ve adalet mücadelemiz yılmadan devam edecek. Bu kararlara imza atanlar bir gün mutlaka, bağımsız yargı önünde hesap verecekler.

SIRRI SÜREYYA ÖNDER’E DE HAPİS CEZASI VERİLMİŞTİ

Selahattin Demirtaş’ın 4 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldığı duruşmada Sırrı Süreyya Önder’e ise 3 yıl 6 ay hapis cezası verilmişti.

Kaynak: Artı Gerçek

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…