AKP MYK toplantısı sonrası konuşan Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ‘İstiklal Caddesi’nde bu tür eylemlere izin verilmeyecek’ dedi.

AKP MYK toplantısı sonrasın açıklamalarda bulunan Parti Sözcüsü Ömer Çelik “Yerel seçim hazırlıklarına başladık” dedi. Çelik, MHP’nin af önerisi ve Macron’un açıklamalarına dair sorulara yanıt verdi. Cumartesi Anneleri’ne uygulanan eylem yasağına ilişkin “İstiklal Caddesi’nde bu tür eylemlere izin verilmeyecek” ifadelerini kullandı.

Çelik’in açıklamalarından başlıklar şöyle:

Şehirlerde hangi belediyelerin yatay mimariyi özendirdiğini tespit edeceğiz. Pek çok konuda olduğu gibi önemli maddelerden biridir. Millet Bahçeleri ve Millet Kıraathanelere hayata geçirelecek. Yerel seçim hazırlıklarına başladık.

MHP’NİN ‘AF’ ÖNERİSİ

Daha önce açıkladığımız pozisyonumuz neyse, o pozisyonumuzu koruyoruz. Af konusu bizim gündemimizde yok.

MACRON’UN AÇIKLAMALARI

Macron’un açıklamalarını hayretle karşılıyoruz. Sayın Macron’un kullandığı kavramlara hakim olmadığını görüyorum.

Türkiye Atatürk Türkiyesi değil diye bir ifade kullanıyor. Kurucu liderinin gösterdiği hedefler doğrultusunda yürüyen bir Türkiye var.

Sanki Türkiye’de laiklikte bir aşınma varmış gibi ifadeler kullanıyor.

İslami terör diye son derece yanlış bir ifadeyi kullanmaya devam ediyor.

Bunlar orta düzeyde oryantalist yaklaşımlardır.

Sayın Fransa cumhurbaşkanından hem Türkiye’ye yönelik sağduyulu ifadeler duymak isteriz hem de İslam ve terör kelimelerinin yan yana kullanılmasının ne kadar yanlış olduğunu söylemek isteriz.

CUMARTESİ ANNELERİ’NE EYLEM YASAĞI

Cumartesi Anneleri’nin eylemine yapılan saldırıyla ilgili konuşan Çelik, Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde yaptığı açıklamayla Cumartesi Anneleri’nin 700. hafta eyleminde yapılan polis müdahalesi arasında bir çelişki olmadığını söyledi.

Erdoğan’ın Cumartesi Anneleri hakkındaki açıklamalarını okuyan Çelik, “Bu görüşlerimizde hiçbir değişiklik yok. Bizim bu acı karşısında boynumuz kıldan incedir. Fakat gelinen noktada özellikle bizim gözlemlerimize göre, 2010 yılıdnan itibaren burası annelerin vicdan arayışı olmaktan yavaş yavaş terör örgütlerinin propagandası haline getirildi. Dolayısıyla İçişleri Bakanımızın ortaya koyduğu şekilde buranın terör örgütü gruplarının eylem alanına dönüştürülmesine izin verilmeyecektir. Zaten görüntülere baktığınızda görüyorsunuz. Bundan sonra İstiklal Caddesi gibi yerlerde böyle eylemlere izin verilmeyecektir” diye konuştu.

Kaynak Artı Gerçek

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…