Çorlu’da 25 kişinin öldüğü 318 kişinin yaralandığı tren faciasında saklanan ikinci bilirkişi de ortaya çıktı.

Çorlu’da 25 kişinin öldüğü 318 kişinin yaralandığı tren faciasında saklanan ikinci bilirkişi de ortaya çıktı. Pamukova tren faciasını aklayan Bilim Heyeti’nin başkanı Prof.Dr. Sıddık Binboğa Yarman’ın da Çorlu Tren Faciası’na bilirkişi atandığını gazeteci Mustafa Hoş Twitter hesabından açıkladı.

”çorlu faciası bilirkişisi prof. mustafa karaşahin’in kim olduğunu ortaya çıkarmıştım. bir başka isme daha ulaştım. o isim tesadüf bu ya pamukova’yı aklayan bilim heyeti başkanı prof.sıddık binboğa yarman. o da çorlu faciasının bilirkişisi. ve onun da tcdd ile ticari ilişkisi var”

”saat 22.00’da yol tv’de bilirkişi skandalını ve tüm saklı gerçekleri anlatacağım. facia günü bilirkişiler (mustafa karaşahin ve prof.sıddık yarman) olay yerine nasıl getirildi ve tcdd ile nasıl bir ticari ilişkileri var?”

”çorlu tren faciasının gizlenen bilirkişisi prof.sıddık yarman’ın yönetim kurulu üyesi olduğu savronik trenin devrildiği hattın sinyalizasyon ihalesini alıyor. diğer bilirkişi prof mustafa karaşahin de aynı hattın danışmanı. ve iki isim pamukova’yı aklayan bilim heyetinde de vardı”

”çorlu tren faciası bilirkişilerinin(prof.sıddık yarman ve mustafa karaşahin) tcdd/ulaştırma bakanlığı ile ticari ilişkilerini belgesiyle ortaya çıkardım. bu iki isim trende can pazarı yaşandığı gün saat 22.00’de helikopterle olay yerine getirildi.”

”savronik 2017’de 31.kuruluş yıldönümünü kutladı. pastayı kesen isim pamukova ve çorlu tren faciası bilirkişisi prof. sıddık yarman. savronik’in tcdd’den aldığı ihaleler arasında facianın olduğu trakya demiryolu da var”

”çorlu tren faciası bilirkişisi prof.dr. sıddık yaman’ın firması tcdd’den bir çok ihale alacak kadar akp’ye yakın aynı zamanda da chp’li izmir belediyesinden de ihale alıyor.”

Kaynak: ABC

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…