Özgür Denizli

Çocukların sınırda buldukları cisim patladı: 3 yaralı

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde iki çocuk oyun oynarken buldukları bir cismi eve götürdü. Evde yaşanan patlamada 2 çocukla birlikte anneleri Emine Badem yaralandı.

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde iki kardeş sınırda buldukları bir cismi eve götürdü. Cismin evde patlaması sonucu Emine Badem ile 15 yaşındaki E.B. ve 12 yaşındaki A.B. yaralandı. Akçakale Devlet Hastanesi’ndeki müdahalenin ardından 3 kişi Şanlıurfa’ya sevk edildi.

Akçakale’nin Büyüktokaç Mahallesi’nde yaşayan E.B. ve A.B., sınır hattında oynarken buldukları bir mühimmatı eve götürdü. İki kardeş, eve götürdükleri mühimmatı kurcalarken patlama meydana geldi. Patlamada Emine Badem ve çocukları yaralandı.

Patlamanın ardından çevredekilerin ihbarı üzerine, olay yerine sağlık görevlileri gönderildi. Yaralı anne ile 2 çocuğunu ambulanslarla Akçakale Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Acil serviste ilk müdahaleleri yapılan anne ile 2 çocuğunun yüzünden ve vücutlarının çeşitli yerlerinden yanıklar oluştuğu belirlendi. Anne ve 2 çocuğu, burada yapılan ilk müdahalelerinin ardından Şanlıurfa’ya sevk edildi.

Eve giden güvenlik güçleri de inceleme yaptı. Daha önce Suriye’den atıldığı ve patlamadığı tahmin edilen mühimmatın türü araştırılıyor.

Kaynak Duvar

Exit mobile version