Patlayıcıların,pazartesi günü milyarder iş insanı George Soros’a gönderilen bombayla benzerlik gösterdiği ifade edildi

ABD’li milyarder iş insanı George Soros’un evine bomba gönderilmesinin ardından, ülkeden bir ‘patlayıcı’ haberi daha geldi. Hillary-Bill Clinton çiftinin evine gelen mektup ve postalarla ilgillenen yetkili, el yapımı bomba bulduğunu açıkladı. Benzer bir patlayıcının eski ABD Başkanı Barack Obama’ya da gönderildiği ve engellendiği belirtildi.

Patlayıcıların,pazartesi günü milyarder iş insanı George Soros’a gönderilen bombayla benzerlik gösterdiği ifade edildi.

Henüz kimse olayları üstlenmezken New York’ta bulunan CNN Stüdyosu da bomba şüphesi nedeniyle tahliye edildi.

Demokrat Parti’den Başkan seçilen Bill Clinton ve Barack Obama, son seçimde aday olarak kaybeden Hillary Clinton ve liberal milyarder George Soros, seçim kampanyası sırasında ABD Başkanı Donald Trump’ın tepkisini çeken isimlerdi. Başkan seçilmesine rağmen Trump, Twitter hesabından bu isimleri hedef almaya devam ediyor.

NEW YORK DA ALARMDA

Öte yandan, New York Polis Departmanı, CNN International stüdyolarının bulunduğu Time Warner Center binasını tahliye kararı aldı.

Resmi Twitter'da görüntüle

Bu arada FBI’dan Clinton’ların evinin yakınında şüpheli paket bulunmasıyla ilgili şu açıklama yapıldı:

“Clinton’ların New York Chappaqua’daki rezidansının yakınlarında şüpheli bir paket bulunduğundan haberdarız ve Terörizmle Mücadele Birleşik Gücü soruşturma için federal,eyalet ve yerel partneriyle işbirliği halinde. Devam eden bir soruşturma olduğu için bu konuyla ilgili bu aşamada daha fazla yorum yapmayacağız”

TRUMP: CİDDİYE ALIYORUZ

Olayın ardından ABD Başkanı Donald Trump bir açıklama yaptı ve Beyaz Saray’ın bu iki olayı da ciddi şekilde ele aldığını belirtti.

BEYAZ SARAY: KORKAKLAR

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Sarah Sanders da olayla ilgili bir açıklama yaparak şunları söyledi:

Başkan Obama, Başkan Clinton ve Bakan Clinton ve diğer kamuoyuna mal olmuş kişilere yönelik şiddet eylemi girişimlerini kınıyoruz. Bu terörist eylemler aşağılıkçadır ve sorumlusu kimse tüm hukuksal süreçte sorumlu olacaktır. ABD Gizli Servisi ve diğer kanun uygulayıcı kurumlar soruşturma yapmaktadır ve bu korkaklar tarafından tehdit edilen herkesi uygun yollarla koruyacaktır.”

Kaynak : Artı Gerçek

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…