‘Cin çıkartma seansı’ adı altında şiddete maruz kalan kadın yaşamını yitirdi

Ankara’da psikolojik sorunları olduğu gerekçesiyle ‘cin çıkartma seansı’ adı altında sırtına 100 kez oklava ile vurulup hacamat uygulanan Özge Nur Tekin yaşamını yitirdi. Olayla ilgili gözaltına alınan 6 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Ankara’nın Keçiören ilçesinde, 8 Mart 2021 tarihinde şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren 30 yaşındaki Özge Nur Tekin’in eşi Selçuk Tekin ve akrabaları hakkında dava açıldı. Özge Nur Tekin’e “cin çıkartma seansı” adı altında şiddet uygulandığı tespit edildi. Ölü Muayene Tutanağı’nda Özge Nur Tekin’in sırt ve kollarında morluklar ile hacamat kesiklerini andıran yaralar belirlendi.

6 kişi serbest bırakıldı

Şiddet gören Özge Nur Tekin, bir süre sonra rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Olayla ilgili gözaltına alınıp, adli kontrolle serbest bırakılan şüphelilerden eşi Selçuk Tekin hakkında “Eşe karşı kasten yaralama neticesinde ölüme neden olma”, babası Cemal Efe, annesi Hatun Efe, kayınvalidesi Zöhre Tekin, kadına hacamat yapan Sevim Özbaş ile “hoca” denilen Erdal Kaya hakkında ise “Suça iştirak etme” suçlamalarında bulunuldu. Özge Nur Tekin’in eşi Selçuk Tekin, ifadesinde, Erdal Kaya’nın talimatıyla eşine şiddet uyguladığını ve hacamat işlemi yaptırdığını söyledi. Selçuk Tekin’in ifadesi doğrultusunda Özge Nur Tekin’in babası Cemal Efe, annesi Hatun Efe, kayınvalidesi Zöhre Tekin, hacamat yapan Sevim Özbaş ile Erdal Kaya gözaltına alındı.

İddianame kabul edildi
6 kişi, işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Savcılık, Özge Nur Tekin’in eşi Selçuk Tekin ve diğer 5 kişiyi tutuklanmaları talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk etti. Şüpheliler, adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakıldı. Soruşturmayı tamamlayan savcılık, Selçuk Tekin hakkında “Eşe karşı kasten yaralama neticesinde ölüme neden olma”, 5 kişi hakkında da “Suça iştirak etme” suçundan 12 yıldan 18 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırladı. İddianame, Ankara 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek dava açıldı.

Kaynak: Yeni Yaşam

 

İlginizi çekebilir