Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin cenazesine katıldığı için hedef gösterilen CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Meclis’teki basın toplantısını avukat cübbesiyle yaptı.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, insanlığın ortak mekanlarından dört ayaklı minare’nin altında yaptığı basın açıklaması sırasında faili meçhul cinayete kurban giden Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin cenazesine katıldığı için hedef gösterildiğini belirterek, “Tahir Elçi’nin cenazesini, terörist cenazesi olarak göstermek suretiyle bir algı oluşturulmuş ve onurumuz, kişiliğimiz rencide edilmiştir” dedi.

TANAL MECLİS’TEKİ BASIN TOPLANTISINA CÜBBE GİYEREK GELDİ

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Meclis’te düzenlediği basın toplantısına avukat cübbesi giyerek geldi. Tanal, Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin cenazesine katıldığı gerekçesiyle hedef gösterildiğini söyledi:

‘TAHİR ELÇİ TERÖRİST DEĞİLDİR’

“Rahmetli Tahir Elçi, bir yargı şehididir, teröre kurban gitmiştir. Her avukat girdiği davayı üstlensin veya üstlenmesin toplumun ve halkın avukatıdır. Tahir Elçi bir terörist değildir,  rahmetli olduğunda cenazesine gittik. Cenazesinde avukatlar cüppeli, vatandaşlar cüppesiz idi. Tahir Elçi’nin cenazesini, terörist cenazesi olarak göstermek suretiyle bir algı oluşturulmuş ve onurumuz, kişiliğimiz rencide edilmiştir” diye konuştu.

TAHİR ELÇİ BARIŞ İSTERKEN KATLEDİLMİŞTİ

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, Diyarbakır Dur ilçesindeki tarihi 4 ayaklı minare’nin altında böle illerindeki yasaklar, operasyonlar ve çatışmaların son bulması talebiyle yaptığı basın açıklaması sırasında faili meçhul bir silahlı saldırıya kurban giden Tahir Elçi’nin son sözleri yine ‘barış’ olmuştu:

“İnsanlığın bu ortak mekanında silah, çatışma, operasyon istemiyoruz. Savaşlar, çatışmalar, silahlar, operasyonlar bu alandan uzak olsun. tarihimize değerlerimize sahip çıkalım.”

 

Kaynak : Artıgerçek

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…