CHP’li Haluk Koç’un seçim istememe savunması: Bırakın kendilerini tüketsinler

CHP Milletvekili Haluk Koç, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Kriz varken, seçim istemek doğru değil” sözünü eleştiren Rıfat Serdaroğlu’na şöyle yanıt verdi: “Bırakın yarattıkları siyaset bataklığında kendilerini tüketsinler.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Ülkede kriz varken, seçim istemek doğru değil” sözlerini eleştiren eski Sağlık ve Devlet Bakanı Rıfat Serdaroğlu’na CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç yanıt verdi. Koç, “Siz deneyimli ve cesur bir siyaset insanısınız. Bırakın yarattıkları siyaset bataklığında kendilerini tüketsinler” dedi.

Eski Sağlık ve Devlet Bakanı Rıfat Serdaroğlu, Twitter hesabından Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Ülkede kriz varken, seçim istemek doğru değil” sözlerini eleştirirken, “17 yıldır ülkeyi kim yönetiyor? AKP. Krizi kim çıkarttı? AKP. Kimden çözüm bekliyorsun? AKP’den! Bozanın düzelttiği hiç görüldü mü? Hayır. Siz ne işe yararsınız? Bozana 4 yıl daha boz demeye mi?” ifadelerini kullandı.

YENİ PARTİ KURUYOR

Serdaroğlu şöyle devam etti: “Madem AKP 4 yıl daha kalsın diyorsunuz? Adalet-Hak-Hukuk yürüyüşünü neden yaptınız? Cumhuriyetin en önemli kurumlarından olan CHP’yi ne hale getirdiğinizin farkında mısınız? Türk Milleti böyle muhalefet partileri istemiyor. Çoban Ateşi Hareketi…”

Bir dönem DYP ve ANAP’ta siyaset yapan Rıfat Serdaroğlu, kurduğu Çoban Ateşi Hareketi’nin siyasi partiye dönüşeceğimi açıklamıştı.

HALUK KOÇ’UN YANITI

Serdaroğlu’nun eleştirilerine twitter hesabı üzerinden yanıt veren Haluk Koç, Kılıçdaroğlu’nun erken seçim tavrının doğru olduğunu söyledi. Koç, “Size saygım sonsuz sayın bakanım ama bu eleştirinizde haksızsınız. Kemal Bey’in tavrı doğru. Siz deneyimli ve cesur bir siyaset insanısınız. Bırakın yarattıkları siyaset bataklığında kendilerini tüketsinler” dedi.

Kaynak: DUVAR

İlginizi çekebilir