Muharrem İnce’nin ardından bir isim daha genel başkanlığa aday olacağını açıklarken, Aylin Nazlıaka’nın affedileceği de kulislere yansıyanlar arasında.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 24 Haziran seçimlerinin ardından Muharrem İnce öncülüğünde başlayan olağanüstü kurultay tartışmalarının ardından, şimdi de muhaliflerden Trabzon eski milletvekili Haluk Pekşen, Genel Merkez’e bayrak açtı. Pekşen, Artı Gerçek’e yaptığı açıklamada, genel başkan adaylığı için “Parti tabanından oldukça yoğun bir talep var” dedi.

CHP Parti Meclisi, Cuma günü Ankara’da olağanüstü toplanıyor. Parti Meclisi’nin gündeminde yerel seçimler var.

Parti Meclisi toplantısında, olağanüstü kurultay tartışmalarının da yeniden gündeme gelmesi bekleniyor. Parti Meclisi üyesi muhalifler, olağanüstü toplantıda Genel Merkez’in yerel seçim haritasını eleştirirken, yerel seçimlere gitmeden partinin tabandan güvenoyu alması gerektiğine işaret edecek.

Olağanüstü Kurultay için imza toplayan CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, kurultay tartışmasının sona erdiğini açıkladı ama tartışmalar bitmiyor. Şimdi de CHP eski Trabzon milletvekili Haluk Pekşen, genel başkan adaylığı için sahaya iniyor.

PEKŞEN’DEN ADAYLIK AÇIKLAMASI

Artı Gerçek’e konuşan Pekşen, genel başkan adaylığı tartışmaları için, “Evet, parti tabanından oldukça yoğun bir talep var” dedi. Pekşen, “Adınızı adaylık için yazabilir miyiz?” sorumuza “Evet” cevabını verdi.

Cuma günü toplanacak olan Parti Meclisi’nde muhalif milletvekillerinin, yerel seçimler için Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun ‘Parlamento içerisinden aday göstermeyeceğiz’ sözünü tutması için baskı yapması bekleniyor. Toplantının gündeminde ayrıca ekonomi ve dış politika olacak.

NAZLIAKA AFFEDİLECEK

PM toplantısında partiden Mayıs 2016’da ihraç edilen Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın affedileceği de kulislere yansıyan bilgiler arasında.

MUHALİFLER GENEL MERKEZLE ADAYLARI GÖRÜŞECEK

Kurultay tartışmalarının ardından güvenoyu kurultayı ve ön seçim isteyen, aralarında milletvekilleri ve PM üyelerinin de olduğu 20 kişilik bir ekibin aday belirleme konusunda Genel Merkez’le görüşmeler yapması da bekleniyor.

AKSÜNGER, İZMİR’DEN ADAY OLABİLİR

Kurultay tartışmalarında ‘üçüncü yol denenebilir’ diyen PM Üyesi İzmir eski milletvekili Erdal Aksünger’in de yerel seçimlerde ön seçim yapılması halinde İzmir’den aday olacağı konuşuluyor.

Hem İnce ekibi hem de parti içi muhaliflerin yerel seçimlerde aday gösterilecek isimler için Genel Merkez ile bir pazarlık yapması bekleniyor. Aday isimler konusunda anlaşılamaması halinde muhalifler genel başkanlık için yeni bir isimle ortaya çıkacak gibi görünüyor.

Kaynak: Artı Gerçek

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…