CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Kılıçdaroğlu’nun revizyona gittiği yeni Merkez Yönetim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, partideki ‘değişim’ çağrılarının ardından revizyona gittiği yeni Merkez Yönetim Kurulu’nun (MYK) ilk toplantısı bugün yapıldı.

Toplantısı sonrası Parti Sözcüsü Faik Öztrak açıklamalarda bulundu

Öztrak’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

♦ “Bugüne kadar TL’deki değer kaybına baktığımızda bunun yansıması Türk şirketlerine yansımıştır. Şimdi borçları ödeme zamanı gelmiştir. 240 milyar dolara ihtiyacımız vardır. Bunun faturası fakir fukaraya çıkacaktır. vatandaşımız çok endişeli ve mutsuzdur. Ülke çok ciddi siyasi ve ekonomik bir krizin eşiğine gelmiştir.”

♦ “Türkiye Cumhuriyetinin aşağılanmasına asla izin vermeyeceğiz. Geminin kaptan köşkünde oturanların işin içinden sıyrılmaya çalışmasını anlamıyor desteklemiyoruz. Sayın Erdoğan bu kez bu geçmiş krizlerden farklı diyor; ama hiç de farklı olmadığını asıl sebebin zayıflamış teller olduğu ortaya çıkmıştır.”

♦ “100 günlük bir eylem planı açıkladılar. Genel başkanımızın yaklaşımı sarayın bu olayı dış ve iş mihraklara fatura etmesinin yolunu bozdu. Kaptan köşkünde oturanlar küreklerini millete çektirdikleri gemiyi kayalıklara doğru sürmektedirler. Köprülerde ve otoyollarda döviz cinsinden iş yapanlar asıl döviz baronlarıdır. Kamu kuruluşlarının sattıkları malın parasını dövizle ödetenler döviz baronlarıdır.”

ABD İLİŞKİLERİNE DAİR

♦ “ABD’nin tehditine karşı Türkiye’yi bu kadar açık hale getiren kimdir? Yastık altı döviz ve tehdit yaklaşımı ve alınan polisiye önlemler sorunu daha da büyütmekten başka bir işe yaramaz. Polisiye önlemlerle bir kriz çözülmez. Bir an önce güveni artırma zamanıdır. Tedbirler likidite sorununu bastırmaya dönüktür. Etkisi çok uzun devam etmez. Sayın genel başkınımızın açıkladığı 13 maddelik önlem paketi bir an önce devreye sokulmalıdır. MHK’da konuyla ilgili önlemlerin konuşulacağı bir masa kurduk. Alınacak tedbirleri gerekli yerlere önereceğiz. Atatürk Kurtuluş Savaşı’nın en zor döneminde bile Meclis’ten hükümeti yönetmiştir. Meclis derhal toplantıya çağrılmalıdır.”

Kaynak: Evrensel

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…