HDP eski Milletvekili Çağlar Demirel, Leyla Güven’in başlattığı açlık grevine destek amacıyla 15 siyasetçi ile birlikte 10 günlük açlık grevine başladı. Demirel, “Bütün demokrasi güçlerinin mevcut insanlık suçuna karşı demokratik mücadeleyi yükseltme ve birer Leyla olma bilinci ile hareket etmeye çağırıyoruz” dedi.

HDP eski Milletvekili Çağlar Demirel, tutuklu bulunduğu cezaevinde 15 siyasetçi arkadaşıyla açlık grevi başlattıklarını duyurdu.

Dokunulmazlığı kaldırılarak tutuklanan Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Milletvekili Çağlar Demirel, PKK lideri Abdullah Öcalan’a uygulanan ‘ağırlaştırılmış tecridin kaldırılması talebiyle’ tutuklu bulunduğu Diyarbakır E Tipi Cezaevi’nde süresiz-dönüşümsüz açlık grevine giren Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Leyla Güven’in taleplerini sahiplenmek amacıyla 15 siyasetçi arkadaşıyla açlık grevi başlattıklarını duyurdu.

ANTEP’TE İKİNCİ GRUP AÇLIK GREVİNİ DEVRALDI 

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, Kocaeli F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde tutuklu Demirel, avukatları aracılığıyla gönderdiği mesajda şu ifadelere yer verdi: “HDP Hakkari Milletvekili ve DTK Eşbaşkanı Leyla Güven’in 31 gündür başlatmış olduğu açlık grevine destek amacıyla bugünden itibaren 15 siyasetçi arkadaşımla birlikte 10 günlük açlık grevini devralıyoruz. Leyla Güven’in talepleri milyonların talebidir. Bir an önce tecrit ve izolasyonca son verilip demokrasi ve barış adına harekete geçilmesi elzemdir ve tarihi eşiktedir. Bütün demokrasi güçlerinin mevcut insanlık suçuna karşı demokratik mücadeleyi yükseltme ve birer Leyla olma bilinci ile hareket etmeye çağırıyoruz.”

Antep H Tipi Kapalı Cezaevi’nde de 10 kişi ile başlayan açlık grevini 2’nci grup devraldı.

Kaynak :Duvar

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…