Nusaybin Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitiren Fetullah Avcı’nın cenazesi “güvenlik soruşturması tamamlanmadı” denilerek bir süre engellendi.

Nusaybin’de defin işlemleri, “Güvenlik soruşturması tamamlanmadı” denilerek engellenen Fetullah Avcı adlı yurttaşın cenazesi, HDP’li milletvekillerinin Mardin Valiliği ile yaptıkları görüşme sonrası toprağa verildi.
Mezopotamya Ajansında yer alan habere göre Mardin Devlet Hastanesi’nde tedavi gördüğü sırada yaşamın yitiren Fetullah Avcı adlı yurttaşın, memleketi Nusaybin ilçesi Kışla mahallesinde bulunan Hececa Mezarlığı’na defnedilmesi dün polisler tarafından engellenmişti. “Güvenlik soruşturması tamamlanmadı” gerekçesiyle engellendiği öğrenilen Avcı’nın cenazesi ailesi tarafından, yeniden İlçe Devlet Hastanesi morguna kaldırılmıştı.
Bunun üzerine Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri Mardin Valiliği ile irtibata geçti. Görüşmede Valiliğin, “Benim bilgim yok” dediği öğrenildi. Yapılan görüşmelerin ardından cenazenin defnedilebileceği aileye iletildi. Bunun üzerine Avcı’nın cenazesi, ailesi ve aralarında HDP Mardin Milletvekili Pero Dündar ile Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz’ın da bulunduğu kalabalık bir grup tarafından morgdan alındı.
Dini vecibelerin ardından Avcı’nın cenazesi Hececa Mezarlığı’nda toprağa verildi. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı defin sırasında mezarlığın etrafındaki çok sayıda zırhlı araç ve TOMA dikkat çekti.
Avcı için Newroz Bulvarı Taziye Evi’nde taziye kuruldu.
Kaynak: Gazete Fersude
  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…