çArşı’nın ‘Hasta La Victoria Siempre’ pankartına yasak

Beşiktaş taraftarının bugün Fenerbahçe ile oynanacağı derbi için hazırladığı ‘Hasta La Victoria Siempre’ yazılı pankart ‘siyasi içerikli’ olduğu gerekçesiyle yasaklandı.

çArşiBeşiktaş taraftar grubu Çarşı’nın Fenerbahçe bugün oynayacağı derbi maç için hazırladığı Che’nin Castro’ya yazdığı mektubun bitiş cümlesi olarak hafızalara kazınan ‘Zafere Kadar Daima’ anlamına gelen ‘Hasta La Victoria Siempre’ yazılı pankartın ‘siyasi içerikli’ olduğu gerekçesiyle Vodafone Park’a sokulmayacağı öğrenildi.

Resmi Twitter'da görüntüle

Sarı Emrah@ertutan

El emeği göz nuru ! Aylardır kaç kişinin emeği var !
Bu pankartı açmak için neden yasak geldi ????? Tamam AÇMIYORUZ……

Pankart yasağı kararının duyulmasının ardından sporseverler kararı sosyal medyada ‘#PankartımaDokunma‘ etiketiyle protesto ettiler.
Resmi Twitter'da görüntüle

çArşı

@forzabesiktas

Beşiktaş taraftarının, “Pankartın Yasaklanma Sebebi; Pankartın üzerinde Che Guevara’nın ‘Hasta La Victoria Siempre’ (Zafere kadar daima) sözü yer aldığı için İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yasaklanmıştır.” ve “Bizim gibi Türk takımı taraftarı pankartı Türkçe yazmalıydı” gibi eleştirilere gelen yanıtlar Çarşı grubuna özgün üslupta oldu:

Muammer Işık@Holiganaway1903

Pankartın Yasaklanma Sebebi;
Pankartın üzerinde Che Guevara’nın “Hasta La Victoria Siempre” (Zafere kadar daima) sözü yer aldığı için İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yasaklanmıştır.

ercan erol@ercanerol

Öyleyse üstteki yazıyı “Hastayız la Victoria’s Secret’a” diye modifiye edin. Ona da karışamazlar artık

“Öyleyse üstteki yazıyı ‘Hastayız la Victoria’s Secret’a’ diye modifiye edin. Ona da karışamazlar artık.”
Kaynak: Artı Gerçek

İlginizi çekebilir