Menderes nehrindeki kirliliğin doğaya ve insana zararlarına karşı ortak mücadele etme kararı alan dört ilin (Denizli, Uşak, Aydın ve Afyon) doğaseverlerinin kurduğu “Menderes Havza İnisiyatifi” eğitim çalışmaları ile Denizlilerle buluşmaya devam ediyor.

“Menderes Havza İnisiyatifi” Denizli bileşeni eğitim çalışmalarının ikincisinde Menderes havzasındaki kirliliğinin boyutunu masaya yatırıyor.

Pamukkale Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof.Dr.Mustafa Duran ”Büyük Menderes Havza Kirlilik Sorunları” başlıklı konuşması ile yaşanan kirliliği Denizliler ile paylaşacak. Etkinlik 24 Kasım tarihinde (cumartesi) Denizli Barosu Staj Eğitim Salonu’nda saat 17.00’da gerçekleştirilecek.

İnisiyatifin Denizli bileşeni haftalık toplantıların yanısıra halk ile buluşmalar, bilgilendirme toplantıları ve saha çalışmalarını önüne koymuştu. Bu hafta içinde Çal Akkent’te meyva suyu fabrikasının Menderes’i nasıl kirlettiği yerinde incelenerek inisiyatif üyelerine aktarıldı. Bu hafta yapılan toplantıda Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından çevrenin korunması amacıyla yapılan faaliyetlerde gözden geçirildi.

http://ozgurdenizli.com/menderes-havzasi-inisiyatifinden-havzanin-uygarliklarini-tanitan-soylesi/

http://ozgurdenizli.com/kirlilige-karsi-menderes-havzasi-inisiyatifi/

 

 

 

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…