2018 yılı bütçesi 845 milyon 365 bin lira olan ve Kaçak Saray’ının harcamaları dudak uçuklatan Tayyip Erdoğan, burs alan öğrencileri “bedavacılıkla” suçladı.

Türkiye Gençlik Zirvesi’nde konuşan Tayyip Erdoğan, burs alan öğrencileri “bedavacılıkla” suçladı. Erdoğan konuşmasında burs ve kredi ile ilgili şunları söyledi:

”Ocak ayından itibaren lisans öğrencilerine 500 TL verilecek. Yüksek lisans öğrencilerine bin lira verilecek. Doktora öğrencilerine bin 500 lira ödenmeye başlanacak. Bunlar bizim iktidarımızı ülkemizde sağladığı gelişmelerdir. Burslu öğrenci sayısı bu yıl 150 bine ulaştı. Gençlerimizde şöyle bir anlayış var. Gerçeği söylemem lazım. İlla burs… Niye burs? Bursun geri ödemesi yok. Be evladım, kredi aldığın zaman faizsiz iş bulmadan da değil. İş bulduktan sonra çok basit taksitlerle ödüyorsun. Bu seni bedavacılığa da alıştırmıyor. Bu milletin gençlerine bu yakışır.”

Eğitimin ücretli olmasını göz ardı eden ve burs alan öğrencileri “bedavacı” olarak niteleyen Erdoğan’a üniversiteliler yanıt verdi. Öğrenci Kolektifleri “Burs hakkımız sen Saray’a alışma” diyerek Kaçak Saray’ın aylık maliyetlerinin kaç öğrenci bursuna tekabül ettiğini hatırlattı. Bu hesaba göre 40 bin 230 öğrencinin bursu Saray’ın aylık giderine eşit.

 

Kaynak :Sendika.org

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…