Özgür Denizli

BULDAN FESTİVALİ 3 GÜN SÜRECEK

Denizli’de bu yıl 18’incisi yapılacak olan ‘Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali’ başladı. Festivalde ünlü isimler sahne alacak.  Festivalin açılışında protokol üyeleri ve katılımcılar kadınlardan oluşan mehteran takımı eşliğinde kortej yürüyüşü yaptı.

Şevval Sam, Otilia Bruma, Grup Abdal, İstanbul Girls Orchestra, Tuğba Yurt ve Buray gibi sanatçıları sahne alacağı festivalde pek çok etkinlik de gerçekleştirilecek.

Festivalde sahne alacak isimler
30 Haziran Cumartesi günü saat 09.00’da Belediye Binası karşısında Dokuma Sanatından Gösteriler sunulacak. Bu etkinlik festival boyunca devam edecek.

Saat 14.00’de Fazıl Eskin Türk Halk Müziği konseri, fasıl heyetinden Türk Sanat Müziği dinletisi ve ardından da yöresel yemek yarışması ve ödül töreni yapılacak.

Akşam saat 21.15’de de önce Grup Abdal, ardından da Otilia Bruma konseri gerçekleşecek.

Son gün olan 1 Temmuz Pazar günü saat 12.00’de Buldan Yenicekent Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifinin ikramı olan Festival Keşkeğini dağıtımı yapılacak.

Saat 13.00’de Denizli Rotaract Kulübü’nün çocuklar için hazırladığı gösteriler sunulacak.

Yerel sanatçı Alim Kesen’in müzik dinletisi Nuri Akın Parkında saat 14.30’da başlayacak. Ardından Dokuma Yarışması ödül töreni, onun da ardından Türk Sanat Müziği fasıl heyetinin konseri olacak.

Akşam saat 21.15’de İstanbul Girls Orchestrasının konseri ve ardından Şevval Sam konseri ile festival sona erecek.

Festivalin 3 gün boyunca sunuculuğunu ünlü şovmen Okan Karacan yapacak.

Festival hazırlıklarının tamamlanmasıyla ilgili olarak bilgi veren Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, 18.si gerçekleşecek olan festival ile ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığını, herhangi bir aksama olmaması için titiz davrandıklarını belirterek, Türkiye’nin her tarafından vatandaşları Buldan’da ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını söyledi.

Exit mobile version