Bölgenin ilk gençlik müzik festivali olma özelliği taşıyan GezginFest Van bugün başlıyor. Festival kapsamında üç günde 22 grup ve sanatçı sahne alacak.

Bölgenin ilk gençlik festivali özelliği taşıyan ve Van Gölü kıyısında bulunan Gevaş Ada İskelesi’nde yapılacak olan GezginFest Van bugün başlıyor. Üç gün sürecek olan festival, Interrail Turkiye & Hayal Kahvesi ortaklığıyla yapılıyor. Yaklaşık bir aydır hazırlık çalışmaları sürdürülen festival ile ilgili tüm çalışmalar tamamlanırken, festival alanında yiyecek içecek stantları, oyun alanları, film gösterilerinin yapılacağı alanlar ile kamp alanı da tamamlandı.  50 binden fazla doğa, kamp, seyahatseverin katılımının beklendiği festivalde, 3 günde 22 sanatçı sahne alacak.

22 grup ve sanatçı sahne alacak

Festivalin ilk günü Athena, Kardeş Türküler, Manga, Selçuk Balcı, Sena Şener, Emir Can İğrek ve Kurtalan Ekspresi sahne alacak. İkinci günde; Mohsen Namjoo, İlkay Akkaya, İlyas Yalçıntaş, Fatma Turgut, Can Gox ve Timsahın Gözyaşları sahneyi paylaşıyor. Festivalin son günü 9 Eylül’de ise Teoman, Selda Bağcan ve Boom Pam!, Oceans of Noise, Can Bonomo, Melek Mosso, Ahmet Aslan ve Yener Çevik sahne alacak.

Festivalin son gününde Akdamar Kilisesi’nde üç yıl aradan sonra yapılacak olan ayin için de binlerce kişinin kente gelmesi beklenirken, Van’daki tüm otel ve konaklama mekanları ise doldu. Dün itibariyle Vangölü Ekspres seferleriyle Türkiye’nin birçok kentinden binlerce kişi kente gelirken, ayrıca festival alanına kent merkezinden her an ulaşım da sağlanacak.

Kaynak: Yeni Yaşam

 

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…