Ä°lgili resim

İzmir’e bağlı Alsancak’ta geçtiğimiz Ocak ayında, İzmir’e bağlı Alsancak’ta bir apartmanda yaşanan ve trans bir kadının öldürülmesiyle sonuçlanan olayla ilgili duruşma İzmir 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Geçtiğimiz Ocak ayında, İzmir Alsancak’taki Buse Apartmanı’nda, 4 trans kadının yaşadığı dairede yarım saate yakın bir süre silah sesleri ve çığlıklar geldi. Volkan Hicret adlı polis memurunun silahından çıkan kurşunlarla Buse adlı trans kadın hayatını kaybetti.

İzmir’de 9 Ocakta yaşanan olayda, polis memuru Volkan Hicret (23) ve bir arkadaşı, Alsancak’ta 4 trans kadının yaşadığı daire geldiler. Burada yaşanan tartışmada polis memuru Hicret, trans kadın Buse’yi öldürdü.
Daha sonra odaya gelen diğer trans kadınlara da ateş eden polis memuru, trans kadınların paralarını gasp ettikten sonra, bir trans kadını yaralı olduğu halde cinsel ilişkiye zorladı.

 

aklama koruma yargıla ile ilgili görsel sonucu

Trans kadın Buse’yi öldüren, diğer trans kadınları yaralayan ve cinsel ilişkiye zorlayan polis memuru Volkan Hicret, mahkemede yaptığı savunmada kendisine hakaret edildiğini söyledi.

Kaynak:Fersude

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…