Beyaz yakalılar buluşuyor: “Dertlerimiz paylaştıkça azalsın, sevinçlerimiz çoğalsın”

Beyaz yakalılar “Dertlerimiz paylaştıkça azalsın, sevinçlerimiz çoğalsın” diyerek 2 Aralık Pazar günü saat 14.00’da Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nde bir araya gelecek

Çalışma yaşamının zorluklarının yanı sıra ekonomik krizin derinleşmesi ile birlikte gelen yaşam pahalılığı, eriyen ücretler, işsizlik kaygısı gibi sorunlarla karşı karşıya olan plaza çalışanları, mühendisler, mimarlar, beyaz yakalılar “Dertlerimiz paylaştıkça azalsın, sevinçlerimiz çoğalsın” diyerek 2 Aralık Pazar günü saat 14.00’da Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nde bir araya gelecek.

Plaza Eylem Platformu, Politeknik, Kaç Bize Gel, Toplumcu Mühendisler ve Mimarlar Meclisi’nin ortak çağrısıyla düzenlenecek etkinlikte seçilecek konu başlıkları hakkında performanslar hazırlanacak, yaratıcı drama yöntemleriyle çalışma yaşamının sorunları müzelik yapılacak.

Etkinlik çağrısında şu ifadeler yer aldı:

Çalışma hayatımızın içinden konular seçelim, hem oynayalım, eğlenelim, hem krize karşı hazırlıklı olalım. Krizde nasıl stratejiler geliştiriyoruz, krizi nasıl yeniyoruz, ona nasıl yeniliyoruz, birlikte neler yapabiliriz bunları ciddi bir oyunla ele alalım. Bizi güçlendiren her şeyi birbirimizle paylaşalım. Yalnız kalmayalım, yalnız bırakmayalım.

Bekliyoruz: Kendini, iş arkadaşlarını, dostlarını al da gel!

 

 

Kaynak :Sendika.org

İlginizi çekebilir