Baz istasyonlarının sayısı 187 bine ulaştı

CHP’li Arslan, baz istasyonlarını vatandaştan gizleme uygulamasına son verilerek tüm cihazların yerinin muhtarlıklara liste halinde asılması için girişimde bulundu.

“Muhtarlıklarda ilan edilmeli”

CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, vatandaşın GSM hatlarından etkin olarak yararlanması esas olmakla birlikte devletin baz istasyonu bulunan yerlerin adresini ilan etmesi gerektiğini savundu. Bu şekildeki gizli uygulamaların ticari sır kavramı ile açıklanamayacağını belirten Arslan, şunları söyledi:

“Vatandaşın sağlığını doğrudan etkileyen bu tür uygulamalardan haberdar olmaması, ticari sır gibi temeli olmayan gerekçelerle açıklanamaz” dedi. Arslan,  baz istasyonu bulunan yerlerin görülebilecek büyüklükte işaretle belirtilmesi, okul, kreş ve benzeri yerlere konulan baz istasyonlarının kaldırılması ve muhtarlıklara baz istasyonlarının bulunduğu yerlerin listesinin asılması için bakanlığa çağrıda bulundu. Arslan, “Bu önerilerimiz hem en kutsal yaşam hakkı hem de anayasal haklar bakımından devletin uyması gereken anayasal görevdir. Hiçbir şey insan, çevre ve insan sağlığından önemli değildir.”

Kaynak: T24

İlginizi çekebilir