Hürriyet gazetesi ve birçok gazete 18.05.2017 tarihinde  “Başkan Zolan: Türkiye’nin en yeni ve modern alt yapısı Denizli’de.”  başlıklı haber paylaştılar.1 yıl sonra bu sıcak ve tatil günlerinde denize gidemeyen insanların ayağına Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin  modern alt yapı projeleri sayesinde deniz geldi.

Şu fotoğrafa bakınca Osman Zolan’ın “100 yıl dayanacak alt yapı projesini hayata geçiriyoruz.” açıklamaları ve Hidrolik dersinde hocamın “1 yılda kaç tane 100 yıl vardır?“ sorusu geldi aklıma.

AKP iktidarı ve belediyelerinin tek yetkin olduğu alan inşaat alanı gibi gözükse de aslında bu alanda da sınıfta kaldıklarını görüyoruz. Bu yazıyı okuyup haksızlık ediyorsun yol yaptı diyenlerde olabilir. Fakat AKP’nin yaptığı yol bizim yaşam alanlarımızı yok ediyor; çünkü dere yataklarını kurutarak veya yok ederek 100 yılın projelerini yaptılar.

 

Belediyelerin hayata geçirdiği projeler  kentsel alanların geçirimsizlik yüzdelerinin artmasına neden olmaktadır. Artan bu geçirimsiz yüzeyler yağışın yeteri kadar sızamamasına ve daha fazla yüzeysel akışa geçmesine dolayısıyla taşkın olaylarının sıklığında ve suyun kirlilik derecesinde artışa sebep olmaktadır.Alt yapı projeleri ne kadar modernleşirse modernleşsin kentimize hiçbir şekilde yararlı olmayacaktır.Çözüm daha fazla beton değil daha fazla doğal drenaj sistemleri yaratmaktan ve daha fazla doğa dostu olmaktan geçiyor.Türkiye‘de maalesef doğa dostu kentlere rastlamak çok zor.Belediyeyi Zolan’a iktidarı Cumhur İttifak’ına emanet edersek Denizli’de daha çok deniz ve beton görürüz.Yeşil bir hayat için hep birlikte TAMAM diyelim.

Hürriyet Gazetesinin haberi http://www.hurriyet.com.tr/baskan-zolan-turkiyenin-en-yeni-ve-modern-al-40462495

 

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…