Arda Turan’a 2 milyon 500 bin lira para cezası verildi. Medipol Başakşehir, Arda Turan hakkında verilen cezayı resmi internet sitesinden yazılı olarak yaptı.

Şarkıcı Berkay ile ettiği kavga sonrası hapsi istenen Arda Turan’ın kulübü Medipol Başakşehir, futbolcu ile ilgili açıklama yaptı. Medipol Başakşehir, Arda Turan’a 2.5 milyon TL para cezası verdi.

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü tarafından yapılan açıklamada “Milli Takım maçları nedeniyle verilen 3 günlük izin sırasında futbolcumuzun işlediği iddia edilen ve medyaya yansıyan fiillerinin İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’nün etik ve profesyonel anlayışı ile hiçbir şekilde bağdaşmadığını belirtmek isteriz. Konunun yargıya intikal etmesi sebebiyle ek karar ve yaptırım haklarımızı saklı tutarak, kendisini 2 milyon 500 bin TL para cezası ile cezalandırdığımızı, oyuncunun profesyonel yükümlülüklerinin yargı kararını verene kadar devam edeceğini kamuoyuna bildiririz.” denildi.

NE OLMUŞTU?

Arda Turan hakkında “Cinsel Taciz”, “Ruhsatsız silah bulundurmak”, “Genel Güvenliği Kasten Tehlikeye Sokmak” ve “Kasten Yaralama” suçlamalarıyla iddianame düzenlenmişti.

Şarkıcı Berkay Şahin hakkında ise “Hakaret” suçlamasıyla iddianame düzenlendi, “tehdit” suçlamasından ise takipsizlik verildi. Berkay Şahin için ise 2 yıl hapis cezası isteniyor.

Kaynak: Gazete Duvar

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…