Barış Atay’dan bugün Çorlu Devlet Hastanesi’nde yaşanan olayla ilgili açıklama geldi.

HDP Hatay Milletvekili Barış Atay, Çorlu Devlet Hastane’de tren kazasında yaralananlara yaptığı ziyaret sırasında bir kişinin kendisine yönelik tepkisine ilişkin haberlerle ilgili bir açıklama yaptı. Olay anına ilişkin bazı internet sitelerinde yayınlanan videoyu paylaşarak, “Tam içeridekileri dışarı çıkarttığım kısmı kesmek akıllıca” diyen Atay, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Tren enkazından yaralı kurtulan hastanın yakınlarını taciz eden bu şahsı, bir de bize ettiği küfürden dolayı dayak yemekten kurtardığım için iyi etmemişim. Ah şu insanlığımız” dedi.

Ne Olmuştu ?

Aralarında HDP Milletvekilleri Erkan Baş ve Barış Atay’ın da bulunduğu HDP heyeti, tren faciası sonrasında Çorlu’da hasta yakınlarıyla görüştü. Görüşme sürerken bir vatandaş, Atay’ın tren kazasına ilişkin ‘katliam’ kavramını kullanmasına tepki göstererek, heyet üyeleri ve hasta yakınlarına hakaret etti.

Atay ile hasta yakınlarına, “Katliam değil kaza, siz önce İstiklal Marşı okuyun” ifadelerini kullanarak provokatif girişimlerde bulunan kişiye Atay, “Kaza değil bu beyefendi, ihmal, hasta ziyaretinde yapmayın şunları” diyerek yanıt verdi. Vatandaşlar da HDP heyetine hakaret kişiye şahsa, “Devlet sizin düşünceleriniz yüzünden bu hale geldi” sözleriyle tepki gösterdi.

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…