‘Bağımlı olma özgür ol’

Şırnak ve ilçelerinde yozlaşmaya karşı etkinlikler devam ediyor. HDP Cizre Gençlik Meclisi, özellikle gençler
arasında artan uyuşturucu ve fuhuşa dikkat çekmek amacıyla futbol ve voleybol turnuvası düzenleyecek

Bölge kentlerinde yozlaşmaya karşı mücadele kapsamında farkındalık yaratmak için etkinlikler sürüyor. Şırnak’ın Cizre ilçesinde, son yıllarda artış gösteren fuhuş ve uyuşturucuya karşı futbol ve voleybol turnuvası düzenlenecek. “Bağımlı olma özgür ol” şiarıyla gerçekleştirilecek olan turnuvalar için 7 asil ve 3 yedek kişiden oluşan takımlar 5 Temmuz tarihine kadar başvuru yapabilecek. Başvuru ücreti takım başı 50 TL olarak belirlenen turnuvaya, kadınlar özgün takımlar olarak ya da karma takımlar olarak katılabilecek. Her takımın kendi ismi ile katılacağı turnuvadaki karşılaşmalar ise kura ile belirlenecek.

Gençlerden gençlere çağrı

Turnuvanın kurallarına ilişkin konuşan HDP Gençlik Meclisi’nden Mehmet Ayaz, gençler üzerinde yürütülen “kirli” politikalara karşı böylesi bir turnuvayı düzenlediklerini belirtti. “Uyuşturucu, fuhuş ve yozlaştırma zihniyetine karşı gençlik meclislerimiz etrafında kenetlenelim” çağrısında bulunan Ayaz, turnuvaya herkesin katılabileceğini ifade etti. Ayaz, “Özellikle gençlerin bu turnuvaya katılmasını istiyoruz” dedi.

Silopi’de binler şölende buluşmuştu

Şırnak’ın Silopi ilçesinde, HDP yönetiminde olan belediye öncülüğünde, kentte son dönemlerde artan uyuşturucu ve fuhuşa dikkat çekmek amacıyla gençlik şöleni düzenlenmişti. Binlerce yurttaşın katıldığı şölende fuhuş ve uyuşturucuya karşı tepki gösterilmişti. Binlerce yurttaşın katıldığı şölende, sanatçıların seslendirdikleri birbirinden güzel parçalarla yurttaşlar, yozlaşmaya karşı halaya durmuştu.

Kaynak: YeniYaşam

İlginizi çekebilir