Aytaç Arman’a veda: İçimize kara taşları döktü ve gitti

Hayatını kaybeden usta sanatçı Aytaç Arman, Beyoğlu Atlas Sineması’nda düzenlenen törenin ardından toprağa verilmek üzere Adana’ya uğurlandı.

Geçtiğimiz gün hayatını kaybeden ünlü sinema oyuncusu Aytaç Arman için bugün Beyoğlu Atlas Sinemasında tören düzenlendi.

Uzun yıllardır kanser hastalığıyla mücadele eden usta sanatçı için yapılan törene Kadir İnanır, Nur Sürer, Halil Ergün, Menderes Samancılar ve Ercan Kesal gibi sanatçı dostları ve sevenleri katıldı.

Törende konuşan sanatçılar, meslektaşlarına güzel olduğu kadar hüzünlü sözlerle veda etti.

Halil Ergün, “Gösterişten uzak, inadına tutkulu bir arkadaşımdı, adam gibi adamdı, adam gibi yaşadı” derken, Nur Sürer, “40 yıldır tanışıyoruz. Hiç birbirimizi kırmadık. O iyi bir insandı. Körfez Savaşı sırasında ABD Konsolosluğu önünde Aytaç’la yürümüştük, gözaltına alınmıştık” dedi.

MENDERES SAMANCILAR: İÇİMİZE KARA TAŞLARI DÖKTÜ VE GİTTİ

Kadir İnanır, “Teker teker gideceğiz. Ama giderken sevgi, saygı bırakarak gitmek gerekiyor. Kardeşim Aytaç giderken sevgi saygı bırakan birisiydi” sözleriyle Aytaç’ı uğurlarken Menderes Samancılar, Aytaç Arman’a hüzünlü bir konuşma yaparak veda etti:

“Buraya gelmeden önce Zincirlikuyu Mezarlığı’nda gasilhanedeydik. Orada başka cenazeler de vardı. Yaşlı bir teyze Kürtçe bir ağıt söylüyordu. ‘İçimize kara taşları döktün de gittin’ diye, Aytaç da böyle. Sevenleri için içimize kara taşları döktü ve gitti. İstanbul’a ilk geldiğimde bir arkadaşım dedi ki, ‘seni birine götüreceğim, sinema oyuncusu. Tanıştırayım sana yardımcı olur’ ‘Kim’ dedim, ‘Aytaç Arman’ dedi. Gümüşsuyu’ndaki evine gidip gördüğümde ‘Ulan hayatımızda hiç yakışıklı adam görmemişiz be’ dedim.

DOĞDUĞU TOPRAKLARDA DEFNEDİLECEK

Atlas Sineması’ndaki törenin ardından Arman toprağa verilmek üzere Adana’ya gönderildi. Arman’ın cenazesi yarın Kabasakal Mezarlığı Camii’nde öğle namazını müteakiben Kabasakal Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Kaynak: Artı Gerçek

İlginizi çekebilir