AYM kararı tanımadı: Cumhurbaşkanlığı külliyesi yapılacak

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi’nin iptal kararına rağmen Van Gölü kıyısına “Cumhurbaşkanlığı Köşkü” inşasına devam edeceği sinyalini verdi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bitlis’in Ahlat ilçesinde yaptığı konuşmada, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) iptal kararı verdiği Van Gölü kıyısına “Cumhurbaşkanlığı Köşkü” inşasına devam edileceği sinyalini verdi.

Torba yasa ile getirilen ve Van Gölü kıyısına “Cumhurbaşkanlığı Köşkü” inşa edilmesini amaçlayan maddeye ilişkin AYM iptal kararı vermişti. AYM’nin kararına rağmen Erdoğan, inşa sürecinin devam edeceği sinyalini vererek, “Birileri rahatsız olsa engellemeye çalışsa da biz bu otağı ilçemize kazandıracağız. Ahlat’ta 10 dönüm arazi üzerine bin 71 metrekare oturma alanına sahip bir Cumhurbaşkanlığı Külliyesi kuruyoruz. Zira bu kabristanları ziyarete gelenler inşallah oralarda kalma imkanı da bulsunlar. Ahlat’ı daha yakından tanısınlar. Tarihi şehirlerimize nasıl sahip çıkıyorsak ecdad yadigarı ata sporlarımıza da sahip çıkacağız” dedi.

İlginizi çekebilir