Aydeniz’in dokunulmazlığının kaldırılmasına karar verildi

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print
Email

Meclis Hazırlık Komisyonu, DBP’li Saliha Aydeniz’in dokunulmazlığının kaldırılmasına karar verdi.

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz’in dokunulmazlığının kaldırılmasına dair çalışmalar kapsamında TBMM Hazırlık Komisyonu kararını açıkladı.

Komisyon, Aydeniz’in dokunulmazlığının kaldırılmasına karar verdi.

Karar, Anayasa Adalet Karma Komisyonu’na havale edildi.

Ne olmuştu?

12 Haziran’da Kadıköy’de “Tecrit siyasetine karşı özgürlüğü savunmak için Gemlik’e yürüyoruz” eyleminde  Aydeniz’in bir polise yumruk attığı gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmıştı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında Aydeniz için “Kadıköy’de işlenen rezaletin başrolünde yer alan sözde milletvekili, yanında yer alan milletvekillerinin geçmişte hangi karanlık niyetlere alet olduklarını iyi biliyoruz. Bu kadının dosyası çok kabarık. Kendisinden bu ihanetinin bedelinin hukuk önünde sorulmasının takipçisi olacağız. Süratle dokunulmazlığının kaldırıp bu türlerinin bu kutlu çatı altında yer almalarının mümkün olmadığını bizler ortaya koyuyoruz” demişti.

Kaynak: KARINCA

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.