Artvin’de fırtına hayatı olumsuz etkiledi, evlerin çatısını uçurdu. Yusufeli’de sel, maden ocağı girişini kapattı. Mahsur kalan 4 işçi kurtarıldı.

Artvin’in Yusufeli ilçesinde etkili olan fırtına, hayatı olumsuz etkiledi, bazı evlerin çatılarını uçurdu. Oluşan sel ve heyelan nedeniyle bir maden ocağının giriş kısmı toprak birikintisi ve kaya parçalarıyla kapandı. Madende mahsur kalan 4 işçi kurtarıldı.

AFAD İl Müdürü Mehmet Salih Avcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yusufeli ilçesine bağlı Dokumacılar köyünde etkili sağanak nedeniyle heyelan meydana geldiğini söyledi.

Heyelan nedeniyle giriş kısmı kapanan maden ocağında mahsur kalan 4 işçiye ulaşıldığını belirten Avcı, “Herhangi bir sağlık sorunları görülmeyen işçilerimiz bulundukları yerden kurtarıldılar” dedi.

Avcı, işçilerin tedbir amacıyla Yusufeli Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirileceğini ifade etti.

FIRTINA ÇATILARI UÇURDU

Artvin’in Yusufeli ilçesinde saat 16.00 sıralarında etkili olan şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle Çevreli köyünde bazı evlerin çatıları uçtu, çatılardaki enerji panelleri parçalandı. Vatandaşlar uçan çatı enkazlarını yollardan kaldırmaya çalıştı.

Köye ulaşan AFAD ekipleri ise hasar tespit çalışması başlattı.

Kaynak: Evrensel

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…