Son yılların en iyi korku filmlerinden biri olarak gösterilen “Hereditary” ile adından söz ettirmeyi başaran Ari Aster, yeni filmi ‘Midsommar’ için “Alice Harikalar Diyarı’ndan çok uzak bir film değil. Saykodelik bir film” yorumunda bulundu.

Çektiği başarılı kısa filmlerin ardından imza attığı ve 2018’in en iyi korku filmlerin biri olarak öne çıkan “Hereditary” ile tanınan yönetmen Ari Aster, bu yıl yeni filmi “Midsommar” ile izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Film, Kuzey Avrupa’da geleneksel bir tören olan yaz gündönümü festivaline katılmak için İsveç kırsalındaki bir köye giden genç bir çiftin, kendilerini pagan bir tarikatın hedefinde bulmasını konu alıyor.

Aster’a göre izleyiciyi ürkütecek olan bu filmin başrollerinde Florence Pugh, Will Poulter ve Jack Reynor yer alıyor.

Senaryosunu da Aster’ın kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Vilhelm Blomgren, William Jackson Harper, Ellora Torchia gibi isimler de bulunuyor.

“Saykodelik bir film”

Daha önce filmi hakkında “sapkınlar için bir Oz Büyücüsü” yorumunu yapan Aster, bir süre önce Entertainment Weekly’e verdiği demeçte ise “Midsommar”ı başka bir filme daha benzetti.

Film için “Alice Harikalar Diyarı’na benzeyen saykodelik bir peri masalı” açıklamasını yapan Ari Aster’ın açıklamaları şöyle:

Midsommar, Alice Harikalar Diyarı’ndan çok uzak bir film değil. Saykodelik bir film. Kesinlikle çok katı bir şekilde saykodelik sularda ilerliyor ve ve bu nedenle ‘A Field in England’ gibi bir filmden çok da farklı değil. Ama Midsommar’ı, sağlam bir şekilde karşılaştıracağım bir film yok. Filmin oldukça tekil bir çizgide olmasını umuyorum.”

ABD’de 9 Ağustos 2019’da gösterime girecek olan filmin Türkiye vizyon tarihi şimdilik belirsizliğini koruyor.

“Midsommar”dan yayınlanan fragmana ise aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: KARINCA

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…