Özgür Denizli

Ankara’da sahte HDP, CHP ve İYİ Parti bildirileri dağıtıldı

Ankara’da ‘Neden güneyimizde Kürt Devleti olmasın’, ‘Biz gelİNCE türbana son’ gibi yazılar yer alan HDP, CHP, İYİ Parti imzalı sahte bildiler dağıtıldı.

Seçime günler kala Ankara’da sahte HDP, CHP ve İYİ Parti bildirileri dağıtıldı. Ankara’da metro çıkışları gibi uğrak yerlere bırakılan HDP bildirilerinde ‘Neden güneyimizde Kürt Devleti olmasın’, CHP bildirilerinde ise ‘Biz gelİNCE türbana son’ gibi ifadelere yer verildi. İYİ Parti bildirilerinde ise Meral Akşener’in fotoğrafına Fetullah Gülen’in yüzü monte edildi.

‘HDP Ankara Gençlik Örgütü’ imzasıyla dağıtılan bildiride ‘Neden güneyimizde Kürt Devleti olmasın’, ‘TSK Afrin ve Münbiç’ten çıksın’ ifadeleri yer aldı.

Bildiride ayrıca ‘Senle Değişir’ sloganı yerine Saadet Partisi’nin kullandığı ‘#değiştir’ ifadesi yerleştirildi. Ortaya ‘Senle değiştir’ gibi komik bir ifade çıktı.

Sahte CHP bildirileri ise CHP Ankara Gençlik Örgütü imzasıyla dağıtıldı. Bildiride ‘Biz gelİNCE türbana son’ yazısı yer aldı. Diğer CHP bildirisinde ise ‘Biz gelİNCE Sayın Demirtaş başkan yardımcısı olacak’ ifadeleri kullanıldı.

Sahte İYİ Parti bildirilerine ise ‘Ankara İYİ Gençlik’ imzası atılarak, ‘TRT kurumunu İYİ satacağız’ ifadeleri yazıldı.

Sahte bildirilere sosyal medya hesabından tepki gösteren HDP’nin Ankara Milletvekil Adayı Veli Saçılık, “Sahte HDP bildirisi dağıtıyor AKP. Biz AKP’nin yalanlarıyla baş edeceğiz ve bu AKP’ye dert olacak. Metro çıkışlarına saçıyorlar bunları, polis istese iki dakikada tespit eder yapanları” dedi.

 

Dağıtılan bildiriler şu şekilde:

 

Exit mobile version