Ankara’da Eğitim-Sen üyesi öğretmen kaçırılmak istendi

Ankara’da bir öğretmen kendilerini polis olarak tanıtan kişiler tarafından kaçırılmak istendi. Kaçırılmak istenen Hayrullah Narin, “Bana polis kimliğini göstererek, dostane bir sohbet etmek istediklerini söylediler” diye konuştu.

Ankara, Eryaman’da Eğitim Sen üyesi Hayrullah Narin adlı öğretmen, kendilerini polis olarak tanıtan ve siyah bir minibüs kullanan kişiler tarafından kaçırılmak istendi.

Sosyolog Veli Saçılık’ın sosyal medya hesabından paylaştığına göre, siyah minibüsle gelen ve kendilerini polis olarak tanıtan kişiler tarafından öğretmen Hayrullah Narin kaçırılmak istendi.

Öğretmen Hayrullah Narin, sosyal medya hesabından “Can güvenliğimden endişeliyim yasa dışı bir şekilde göz altına alınıp kaçırılmak isteniyorum. Eğer bir suçum varsa yasalara Uygun bir şekilde göz altına alırsınız” paylaşımını yaptı.

‘ARAÇ İÇİNDEN ‘ARTİSTLİK YAPMA BİN ARACA’ DEDİLER’

Hayrullah Narin, Gazete Fersude’ye yaptığı açıklamada ise Eryaman’da bulunan bir marketten çıkıp, arabasına doğru yöneldiği sırada arkadan birinin kendisine ismiyle seslendiğini, dönüp baktığında ise, polis kimliğini göstererek, kendisiyle dostane bir sohbet etmek istediklerini belirtti.

Narin, “Benimle dost olduklarını belirttiler, ben dost olmadığımızı söyleyip, eğer gözaltı yapacaksanız, avukatımı arayacağım dedim. Araç içindeki başka bir kişi ise, ‘artistlik yapma bin araca’ dedi, bir diğeri ise kolumu tutup çekmeye çalışınca bende ‘Beni kaçırıyorlar’ diye bağırıp, markete doğru yöneldim. Çevredeki insanların bana doğru yönelmesinden sonra ise 3 kişi araca binip uzaklaştılar. Şu an Eryaman karakolunda suç duyurusunda bulunuyoruz” dedi.

Hayrullah Narin, konu ile ilgili Eğitim-Sen ve İHD ile birlikte bir açıklama yapacaklarını belirtti.

Kaynak: DUVAR

İlginizi çekebilir