Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı imzasıyla kamuoyuna duyrulan basın bildirisinde gazetecilere yönelik tehdit içerikli ifadelerin bulunması nedeniyle soruşturma başlatıldığını açıkladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ziyaretiyle gündeme gelen ve son günlerde yaptığı tehdit içerikli açıklamalarla medyada adı duyulan Alaattin Çakıcı, Karar gazetesi yazarlarını hedef alan bir açıklama yapmıştı.

Suç örgütü liderliğinden Kırıkkale Keskin T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Alaattin Çakıcı, dün yani 29 Haziran 2018 tarihinde Karar Gazetesi’nin sahibi ve 6 yazarına yönelik ölüm tehdididinde bulunmuş, ardından tehdidin üç aylığına askıya alındığı belirten bir bildiri yayınlamıştı.

Soruşturma başlatıldı
Olayla ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada “Alaattin Çakıcı imzası ile kamuoyuna duyurusu yapılan basın bildirisinde bir kısım gazetecilere yönelik olarak tehdit içerikli ifadelerin bulunması nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığımızca TCK’nın 106/2-d maddesinde düzenlenen örgütün korkutucu gücünden istifade suretiyle ölümle tehdit, halk arasında korku, kaygı oluşturmak amacı ile tehdit ve suç işlemeye tahrik suçlarından dolayı resen soruşturma açılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…